Pardubický Prebor absolvovala naša juniorská dvojica

0
468

Dnes odštartovala ďalšia súťaž v Čechách, ktorou je Prebor jednotlivcov. Prvé kolo v Pardubiciach vo večerných hodinách odjazdila aj dvojica žarnovických pretekárov. Tak Jakub Valkovič ako aj David Pacalaj ostali v Čechách po včerajšej Extralige a zapojili sa do bojov v Prebore, ktorý je aj cestou do finále MČR jednotlivcov.

Z našej dvojice sa viac darilo tentoraz Davidovi Pacalajovi, ktorý skončil s jedenástimi bodmi na desiatej priečke. Jakub Valkovič po smolnej tretej jazde získal deväť bodov. Jazdilo sa zvláštnym rozpisom pre dvadsať jazdcov na dvadsať jázd v päticiach.

Motor mi poriadne nešiel,“ začal telefonický rozhovor krátko po skončení pretekov David Pacalaj. „Na tú biedu, ale nakoniec celkom dobre. Mal som jedenásť bodov a aj dedko bol spokojný a chválil ma. Mali sme nový motor na vyskúšanie a vôbec nešiel. Dali sme dokonca rozetu 52 a aj tak nič. Štarty som mal celkom dobré, no z výjazdov to bolo slabé. Aj s Jakubom, keď som išiel jazdu, tak som bol po štarte prvý a on ma vonkajškom predbehol. Snažil som sa na neho dotiahnuť a dal som to tiež von a nešlo to vôbec a predbehol ma aj Hájek. Ale na Březolupy to už bude lepšie. Tam dáme iný motor,“ uzavrel David.

Pokazil som to,“ začal počas toho istého telefonátu ako s Davidom aj Jakub. „Štarty som mal veľmi dobré. V prvej jazde som to už tradične pokazil a mal som iba bod. V druhej jazde už boli dva body. V tretej jazde, ktorú som mal pomerne ľahkú a mal som na to, aby som mal minimálne dva body, som vbehol do pásky a bol som vylúčený. Vo štvrtej jazde som vyhral pred Smetanom, Chlupáčom, Davidom a Hájekom. Tam to bolo super. V poslednej jazde som išiel zo zelenej a získal som dva body. Celkovo deväť, no veľmi ma mrzí tá moja tretia jazda a páska, keby som normálne odštartoval mohol som mať ďalšie body,“ uzavrel skúsenejší z našej dvojice.

Preteky sa stali korisťou domáceho Hynka Štichauera pred Zdeňkom Simotom a Nemcom Ronny Weisom.

Výsledky:

1. Hynek Štichauer, Pardubice 18+4

2. Zdeněk Simota, Plzeň 18+3

3. Ronny Weis, Nemecko 16+4

4. Zdeněk Holub, Praha 16+3

5. Martin Málek, Březolupy 15

6. Martin Gavenda, Březolupy 13

7. Ondřej Smetana, Praha 13

8. Jaroslav Petrák, Pardubice 13

9. Jan Kvěch, Praha 13

10. David Pacalaj, Žarnovica 11

11. Filip Hájek, Praha 10

12. Jakub Valkovič, Žarnovica 9

13. Petr Chlupáč, Praha 9

14. Martin Mejtský, Pardubice 9

15. Michal Škurla, Praha 8

16. Pavel Kuchař, Praha 3

17. Daniel Kíma, Praha 3

18. František Klier, Divišov 1

19. Richard Geyer, Nemecko 1

20. Sindy Weber, Nemecko 1

David štartoval v Pardubiciach spoločne s …

Jakubom

Predchádzajúci článokNa úvod síce štvrté miesto, ale s pekným výkonom našich odchovancov
Ďalší článokPrvé preteky Grand Prix bez Maťa Vaculíka
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.