Na úvod síce štvrté miesto, ale s pekným výkonom našich odchovancov

0
420

Dnes večer začali tohtoročné extraligové boje vskutku dramatickým spôsobom na dráhe v Prahe. Domáca Praha si prakticky zaistila víťazstvo až v poslednej jazde. Žarnovica začala ligové boje síce štvrtým miestom, no na sklamanie určite nie je priestor. O výrazný bodový prídel sa totiž pričinili aj odchovanci klubu.

Úvod nezastihol náš tím v najlepšej forme. Nulu priviezla ukrajinská akvizícia Andrij Kobrin. Potom však potešil Patrik Búri, ktorý síce nestačil na minuloročného vicemajstra sveta Patryka Dudeka a ani Matěja Kúsa, no bod ukoristil Martinovi Málekovi. Potom prišla smolná jazda pre Davida Pacalaja, ktorého zradil motocykel už v prvej zákrute. Následne Adrian Gala rozohral svoju partiu troch druhých miest. Nad jeho sily bol len Václav Milík. V piatej jazde sa prvýkrát do akcie dostal Jakub Valkovič a hneď bral bod na úkor pardubického Josefa Nováka. V šiestej jazde mal prisilných súperov David (Milík, Kús, Krčmář) a nebodoval. V siedmej jazde prekvapil Patrik, keď do cieľa došiel na druhom mieste za Hynkom Štichauerom, ale pred domácim juniorom Janom Kvěchom a skúseným Zdeňkom Simotom. Vo ôsmej jazde vybojoval Adrian Gala ďalšie druhé miesto za Patrykom Dudekom.

Druhú sériu začal jednobodovým ziskom Patrik Búri. V ďalšej jazde priviezol Andrij Kobrin svoj prvý a bohužiaľ posledný bod pre Žarnovicu. V jedenástej jazde prekvapil pekným výkonom Jakub Valkovič, ktorý bral bod na úkor domácej juniorskej jednotky Filipa Hájeka. Ani v dvanástej jazde nevyšiel náš tím bodovo naprázdno. David využil pád a vylúčenie Martina Máleka a bod bol v kapse.

Trinásta jazda mala poriadne dramatickú zápletku. Manažér Žarnovice Ján Daniel postavil do nej Adriana Galu ako náhradníka. Po štarte sa však ocitol vzadu a po kontakte s Petrom Chlupáčom, ktorý to neustál a padol, sa jazda opakovala vo štvorici. Opakovaný štart priniesol opäť kolíziu tentoraz Chlupáča so Štichauerom. A opäť reštart vo štvorici. Ten už ovládol Matěj Kús a Adrian priviezol pre Žarnovicu dvakrát dva body. V ďalšej jazde už vyšiel bodovo naprázdno David Pacalaj, ktorý jednoducho nestačil na ostrieľaných súperov ako napríklad vicemajstra sveta Dudeka. Prekvapením, bohužiaľ nepríjemným pre náš tím skončila jazda s poradovým číslom 16. Andrij Kobrin nezískal bod ani na úkor juniora Kvěcha. V šestnástej jazde bod priviezol Patrik Búri.

Poslednú sériu jázd, do ktorej jazdcov nasadzovali manažéri, otvoril veľkým víťazstvom Adrian Gala. Za jeho plecami došiel do cieľa stále úradujúci majster Čiech Josef Franc a aj Patryk Dudek. V dobrom svetle sa opäť ukázal s dvojbodovým prídelom v nasledujúcej jazde aj Patrik Búri. Potom nasledoval bojovný výkon Davida Pacalaja, ktorý najprv v súboji v prvej zákrute spadol s Chlupáčom, no po opakovanom štarte došiel do cieľa pre jeden bod pred svojim súperom. Posledná jazda pretekov už nebola pre naše farby taká prajná a po páde v prvej zákrute nebodoval ani náš najlepší pretekár Adrian Gala.

„Pri pohľade na body, keby aj odrátame tie Galove, je to určite solídny bodový zisk našich pretekárov a hlavne ak to porovnáme s vlaňajškom, to sa mi z tadiaľto odchádzalo ťažšie,“ začal hodnotenie výkonu našich pretekárov manažér Ján Daniel. „Hovoril som to aj tu chlapom, že začíname hrýzť a to je dobré. Chalani podali pekný výkon. Brali body aj kde mali a porazili aj kvalitnejších. Škoda tam toho výpadku Davida v jeho prvej jazde, kde zabudli otvoriť prívod metýlu. Tú jazdu mohol pokojne vyhrať. Ale nevadí. Ide sa ďalej. Aj Jakub sa snažil, zakaždým priviezol bod. Nabudúce asi vyskúšam jeho dať na pozíciu juniora. Paťo mal dobré štarty, vidno tam zlepšenie. V poslednej jazde padol Adrian, keď tam zdvihlo pred ním súpera a on sa zľakol, že ho trafí, tak to zložil. Jazdu nezastavili,“ uzavrel telefonický rozhovor žarnovický manažér.

Preteky sa skončili iba jednobodovým víťazstvom domácej Prahy pred Pardubicami. Tretí skončil celok Slaného pred Žarnovicou. Stretnutie však ukázalo, že naši jazdci sa oproti minulému roku posunuli výkonnostne nahor a sú schopní ohrozovať tak českú juniorskú špičku ako aj skúsených seniorov.

Výsledky:

1. AK Markéta Praha 37 (Josef Franc 12, Matěj Kús 10, Zdeněk Holub 9, Filip Hájek 3, Jan Kvěch 3)

2. AMK ZP Pardubice36 (Václav Milík 14, Patryk Dudek 13, Hynek Štichauer 8, Josef Novák 1, Jaroslav Petrák neštartoval)

3. AK 3ton Slaný 29 (Eduard Krčmář 13, Jakub Jamróg 13, Petr Chlupáč 2, Zdeněk Simota 1, Martin Málek 0)

4. SC Žarnovica 23 (Adrian Gala 11, Patrik Búri 7, Jakub Valkovič 2, David Pacalaj 2, Andrij Kobrin 1)

Adrian Gala bol opäť oporou žarnovického extraligového tímu

Predchádzajúci článokExtraligu začíname už v utorok v Prahe
Ďalší článokPardubický Prebor absolvovala naša juniorská dvojica
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.