Patrik Búri ďakuje

0
414

Sezóna 2018 sa rozbiehala pre najstaršieho z odchovancov SC Žarnovica v dobrom tempe s rastúcou výkonnosťou. Bolo vidieť poctivú prípravu a prejavili sa aj investície do techniky. Škrt cez plány však urobil zle vyzerajúci pád 1. mája v rakúskom Murecku, po ktorom si Patrik Búri nútene oddýchne od plochej dráhy na poriadne dlhú dobu. Fanúšikovia a klub však na neho pamätajú o čom svedčia aj výsledky finančnej pomoci počas Kvalifikácie do Grand Prix.

Otvorená zlomenina ľavého členka, zlomený pravý členok, zlomená ľavá ruka v lakti a otras mozgu zapríčinili Patrikove trable. Ešte v rakúskom Grazi, kam bol z Murecku hneď po páde prevezený vrtuľníkom, mu operovali ľavý členok a lakeť. Po niekoľkodňovom pobyte v Rakúsku ho previezli do Banskej Bystrice, kde bol po štyroch dňoch operovaný na pravý členok. Všetko spevnili skrutky. Nakoniec bol pred vyše týždňom prepustený do domáceho liečenia.

„Mám už konečne to najhoršie za sebou. Prešlo pár týždňov po úraze. Rany sa pomaly hoja, kosti tiež. Len to ide strašne pomaly, takže nič iné mi neostáva ako len trpezlivo čakať, kedy budem môcť spraviť prvé kroky. Kolega Peťo mi vybavil pár rehabilitácii u mňa doma, prišla jedna pani a ukázala mi pár cvikov, takže už začínam hýbať rukou, trošku trápim nohy, teda v rámci možností. Vždy si dávam ciele, keď som bol na pretekoch, tak nikdy som nešiel s tým pocitom že mi je jedno ako skončím. Tak aj teraz mám cieľ, nie plochodrážny, ale taký obyčajný… Normálne chodiť,“ v krátkosti opísal svoju situáciu Patrik.
„Ďakujem pekne všetkým ľuďom čo mi pomáhajú, rodine, klubu, mechanikom a fanúšikom. Ďakujem za vyzbierané peniaze, ktoré mi pomôžu v rámci rehabilitácií, kúpeľov, liekov a rôznych pomôcok, aby som mohol dosiahnuť ten svoj cieľ,“ nezabúda ani na tých, ktorí stáli a stoja pri ňom.

Počas pretekov Kvalifikácie do Grand Prix sa Paťovi pomáhalo už spomínaným predajom pamätných nálepiek. 700 kusov klubom poskytnutých nálepiek išlo doslova na dračku. Fanúšikovia prispievali rôznymi sumami. Nakoniec sa podarilo vyzbierať sumu 1 059 eur, za čo patrí všetkým zapojeným veľká vďaka.

Speedway Club Žarnovica Patrikovi aj touto cestou praje skoré uzdravenie a návrat do normálneho života.

Zo včerajšieho odovzdávania vyzbieraných peňazí Patrikovi v priestoroch klubu

Predchádzajúci článokO necelé dva týždne ďalšie preteky na našej dráhe
Ďalší článokV Prahe začína 1.liga
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.