Patrik Búri nestráca nádej a maká na sebe

0
339

1.máj nie je akurát najšťastnejším dňom žarnovického plochodrážnika Patrika Búriho. V roku 2014 si v tento deň zlomil ruku v Debrecene pri semifinále ME dvojíc a tento rok v rakúskom Murecku obe nohy v členkoch, ruku a utrpel otras mozgu. Aj napriek tomuto ťažkému zraneniu nehádže flintu do žita a jemu vlastnou odhodlanosťou pracuje na návrate do plného zdravia.

Ako to vyzeralo s ním ešte pred niekoľkými týždňami a ako je na tom v súčasnosti, hovorí on sám v nasledujúcich riadkoch.

„Rehabilitácie som mal hneď ako som prišiel domov z nemocnice, a neskôr keď som už mohol šoférovať tak som chodil do Banskej Štiavnice do nemocnice. V utorok 4. septembra som nastúpil do Národného rehabilitačného centra v Kováčovej, kde by som mal znovu o kus pokročiť v mojej rekonvalescencii.“ Že čas na nútenej PN-ke nevenuje len sám sebe, svedčí, že mu na plochej dráhe v Žarnovici záleží. „Teraz keď mám viac času, tak som sa začal venovať jednému mladému začiatočníkovi. Pomáham mu v rámci skladania motorky, čo to mu poradím o jazde.“ Ako to však vyzerá s jeho budúcnosťou a plochou dráhou? „Motorky mám stále prichystané, ale môj návrat je ešte ďaleká budúcnosť. Musím sa dať najskôr do 100% zdravotného stavu, vrátiť sa do práce a začať makať na sebe kondične, až keď budem poriadne kondične pripravený, až vtedy sadnem na motorku. Robím všetko preto aby som bol čím skorej v poriadku. Ďakujem všetkým ľuďom, ktorí mi pomohli a myslia na mňa.“

Ostáva dúfať, že Patrik vo svojej práci nepoľaví a že sa vráti do100% zdravia, aby mohol opäť podávať bojovné výkony na dráhe.

Predchádzajúci článokUž v piatok organizujeme Plochú dráhu detí
Ďalší článokNa záver Extraligy opäť štvrté miesto
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.