Na záver Extraligy opäť štvrté miesto

0
278

Dnes vyvrcholila posledným kolom československá Extraliga v Pardubiciach. Pri umelom osvetlení potvrdili svoj titul vybojovaný už v predposlednom kole v Slanom domáce Pardubice. Naši obsadili opäť štvrté miesto, keď o väčší bodový prídel ich tentoraz pripravila smola v podobe troch zhorených spojok a ďalších porúch.

„No dnes to bolo už lepšie. Nebola to katastrofa,“ začal napriek malému bodovému zisku svojho tímu hodnotenie tréner Ján Daniel. „Naši bojovali. Už to nebolo stále, že od štartu posledný. Už išli pekne do súbojov. Len pri tej kvalite súperov bolo ťažké vybojovať nejaký bod. Prekvapil ma Jakub Valkovič, ktorý mal však smolu. Dvakrát musel z druhého miesta odstúpiť pre poruchu a to raz mal za sebou jazdca ako Grzegorz Zengota. Bojoval aj Michal Tomka. Bolo to lepšie než predtým. U Jančiho Mihálika, ktorý išiel iba dvakrát, to boli stále slabé štarty. David Pacalaj zase laboroval s nastaveniami. Stále tam skúšali iné prevody, ale nešlo to dopredu. Smoliarom bol Staszek. Ten spálil tri spojky,“ zhrnul účinkovanie v závere Extraligy tréner.

Z titulu sa nakoniec tešia už spomínané Pardubice, vicemajstrom sa stala Praha a bronz pripadol Slanému. Žarnovica skončila štvrtá.

AMK ZP Pardubice 46 (Vácav Milík 15, Grzegorz Zengota 13, Hynek Štichauer 13, Patrik Mikel 5, Daniel Šilhán 0)

AK Markéta Praha 36 (Josef Franc 17, Petr Chlupáč 6, Ondřej Smetana 6, Zdeněk Holub 4, Michal Škurla 3)

AK 3ton Slaný 32 (Eduard Krčmář 11, Jakub Jamróg 10, Zdeněk Simota 7, Filip Hájek 3, Martin Málek 1)

SC Žarnovica 11 (Stanislaw Burza 6, David Pacalaj 2, Michal Tomka 2, Jakub Valkovič 1, Ján Mihálik 0)

Časť žarnovického tímu, ktorý sa predstavil aj v Pardubiciach.

Predchádzajúci článokPatrik Búri nestráca nádej a maká na sebe
Ďalší článokAni bojovný výkon nestačil v Kopřivnici na stupne víťazov
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.