Plochá dráha v televízii

0
1341

Snom každého slovenského plochodrážneho fanúšika bolo vidieť viac plochej dráhy v slovenskej televízii. Ideálne preteky s Martinom Vaculíkom. Čo vyzeralo doteraz ako nereálne, stalo sa reálnym v posledných dňoch.

Historickým momentom pre slovenskú plochú dráhu je fakt, že RTVS zakúpila právo vysielať naživo celý seriál Speedway Grand Prix 2023. Martin Vaculík je súčasťou plochodrážnej elity už niekoľko rokov, no doteraz mohli fanúšikovia sledovať jeho výkony v Grand Prix v priamom prenose len v zahraničných televíziách. Speedway Club Žarnovica však vyvinul maximálnu snahu to zmeniť a po niekoľkomesačných rokovaniach na trase klub – RTVS – Discovery, sa to podarilo.

Ide o historický moment aj v tom, že pôjde o prvý pravidelný prenos z plochodrážnych pretekov v histórii našej plochej dráhy. Ako hovorí plochodrážny historik Ing. Jozef Treščák, televízne prenosy v 70-tych a 80-tych rokoch minulého storočia boli skôr sporadické a československá televízia vysielala iba občasne finálové preteky MS jednotlivcov, dvojíc, či družstiev, keď v nich štartovali československí pretekári, prípadne žarnovické preteky majstrovstiev sveta.

Diváci sa tak môžu tešiť na 10 priamych prenosov na športovej stanici v hlavnom vysielacom čase v soboty večer.

Kalendár SGP 2023:

29. apríl Goričan (Chorvátsko)

13. máj Varšava (Poľsko)

3. jún Praha (Česká republika)

10. jún Teterow (Nemecko)

24. jún Gorzów (Poľsko)

15. júl Malilla (Švédsko)

12. august Riga (Lotyšsko)

2. september Cardiff (Veľká Británia)

16. september Vojens (Dánsko)

30. september Toruń (Poľsko)

Predchádzajúci článokŽarnovická plochá dráha zavítala do Ostravy
Ďalší článokPlochá dráha pútala pozornosť na výstave Motocykel
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.