Počasie torpéduje celú snahu na žarnovickej dráhe

0
463

Zvláštna zima, ktorá prináša vysoké teploty, dokonale zničila plány českej ľadovej plochej dráhy. Zdalo by sa, že teda aspoň tá klasická sezóna sa bude môcť začať skôr. Nasvedčovali tomu teploty aj v druhej polovici februára, no posledné dva týždne dokonale ničia plány aj na žarnovickej plochej dráhe.

Keď sa večer 19. februára a na druhý deň dostal traktor do žarnovickej dráhy, zdalo sa, že o niekoľko dní sa po nej budú preháňať už aj plochodrážne špeciály. No to by museli vychádzať prvotné predpovede počasia našich meteorológov. Namiesto takmer slnečného týždňa sa dažde len tak hrnuli a odvtedy aj predpovede počasia meniace sa niekedy aj niekoľkokrát denne, nepredpovedajú nič priaznivé. Dráha, ktorá bola takmer suchá je momentálne poriadne premočená a výjazd na ňu len pre traktory sa odkladá o niekoľko dní, samozrejme iba v prípade dobrého počasia, ktoré však netrvá dlhšie ako niekoľko hodín, či maximálne jeden deň. Z toho dôvodu muselo byť odvolané spoločné sústredenie našich pretekárov s tímom Zielonej Góry a taktiež tréningy dánskej reprezentácie, ktorá mala záujem o trojdňový kemp u nás. Namiesto mien ako Niels Kristian Iversen, Leon Madsen, Michael Jepsen Jensen, Peter Kildemand a podobných sa na našej dráhe predháňajú dažďové kvapky. 

Ostáva dúfať, že počasie sa v najbližších dňoch už umúdri a naši plochodrážnici sa budú môcť pripraviť na úvod sezóny na svojej dráhe. Keďže im to zatiaľ dráha neumožňuje, zajtra ich čaká ešte testovanie v Národnom športovom centre v Bratislave, kde zhodnotia ich zimnú prípravu najväčší slovenskí odborníci.

Predchádzajúci článokO slovenský titul zabojujú aj veľké mená
Ďalší článokAj žarnovickej plochej dráhe ostáva len čakať….no stále je na čo
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.