Poľská hviezda zavíta so svojou plochodrážnou škôlkou do Žarnovice

0
355

Žarnovická plochá dráha prežíva svoj boom. Liaheň plochodrážnych talentov prináša prvé úspechy, čoho svedkami sme boli aj pri posledných pretekoch v uplynulú nedeľu. SC však neostáva spať na vavrínoch a stále pokračuje v snahe o nárast formy a kvality domácich pretekárov. Výsledkom je aj spoločný tréning s poľskou plochodrážnou hviezdou.

Už v minulých sezónach sprostredkoval Speedway Club svojim pretekárom rôzne praktické školenia na žarnovickej dráhe. Boli tu zástupcovia staršej generácie – Jiří Štancl, Milan Špinka, ale aj tej mladšej ako Stanislaw Burza. Najbližšie zavíta do Žarnovice už tento piatok Janusz Kolodziej, ktorý je príkladom pre plochodrážnikov svojho formátu, keď svoje majstrovstvo a dobré meno u sponzorov používa aj na výchovu mladých talentov. Už niekoľko rokov totiž funguje jeho plochodrážna škôlka, ktorá v minulom roku priniesla prvé ovocie v podobe prvých licencovaných jazdcov. Výhodou takejto výchovy mladých jazdcov v Poľsku je skutočnosť, že majú voľný výber pri hľadaní klubu a nie sú viazaní zmluvou na dlhé roky v jednom klube. Janusz sa venuje začínajúcim pretekárom od najmenších. Mladé talenty sú rozdelené do viacerých kategórií podľa veku. Pravidelne chodia na tréningy na rôzne dráhy v Poľsku a tak sa učia a zvykajú si na rôzne veľkosti a typy dráh už od začiatku.

Známy pretekár privedie niekoľko svojich žiakov aj do Žarnovice, kde sa tréning začne v piatok od 16.00 hod. a bude trvať približne tri hodiny. Ostáva na našich chlapcoch ako dokážu využiť možnosť trénovať pod dohľadom pretekára, ktorý dokázal aj na májovej Kvalifikácii do GP v Žarnovici svoje majstrovstvo a využíval na svoju jazdu celú šírku dráhy.

Janusz Kolodziej (biela) to vie v Žarnovici poriadne roztočiť

Predchádzajúci článokHistorický úspech mladých Žarnovičanov
Ďalší článokV Žarnovici vyučovali svetové plochodrážne hviezdy
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.