Poznáme časť finalistov Majstrovstiev sveta juniorov

0
594

V sobotu 12. júna sa odjazdili dve semifinálové kolá MS juniorov. V nemeckom Gustrowe a aj v lotyšskom Daugavpilse sa bojovalo o šesť miest do finálovej série. O prekvapujúci výsledok sa postarali najmä Lotyši, ktorí aj vďaka rumunskej podpore mohli získať tri miesta vo finále, čo je najlepší výsledok tejto krajiny v MS juniorov. 

V Lotyšsku sa predstavil aj slovenský reprezentant Ján Mihálik. Pretekár, ktorý patril medzi najstarších účastníkov, však nemal svoj deň. Po problémoch na hraniciach, pokračovali jeho trable aj v pretekoch a podľa slov jeho otca zadrel dva motory. Okrem toho mal aj pád na štarte, keď urobil sviecu. Bodoval v dvoch jazdách po poruchách svojich súperov. S dvomi bodmi skončil na pätnástom mieste. Postup ušiel aj obom českým reprezentantom, keď bližšie k nemu mal sedembodový Petr Chlupáč. Víťazstvo si suverénnym spôsobom vybojoval Poliak Wiktor Lampart pred v Žarnovici známym Rusom Markom Karionom, ktorému mechanika, ladiča a radcu robil Staszek Burza. Potom nasledoval tretí Francis Gusts z Lotyšska a štvrtý Daniil Kolodinski, pôvodne druhý náhradník, ktorý sa do štartovky dostal vďaka neúčasti Rumuna Adreia Popu. Piate miesto si doslova vybojoval Ukrajinec Marko Levišin, ktorému to neprekazil ani zadretý motor. Posledné postupové šieste miesto získal tretí Lotyš Ernest Matjušonoks, ktorý si v dodatkovej jazde poradil s ostrieľaným Jevgenijom Sajdulinom z Ruska, či Dánom Timom Sorensenom. 

V nemeckom Gustrowe taktiež vyhral poľský reprezentant, ktorým bol Jakub Miśkowiak. Miśkowiak patrí medzi opory Czestochowej v Ekstralige a najväčšie prekvapenia sezóny. Za ním nasledovali skúsenejší Dáni Mads Hansen a Jonas Seifert-Salk. Zo štvrtého miesta postúpil najlepší český junior Jan Kvěch a z piateho v Žarnovici dobre známy Švéd Alexander Woentin. Postup šiesteho Steva Goreta z Francúzska je veľkým prekvapením, keď vyradil najmä Poliaka Świdnického.

Predchádzajúci článokO prvý reprezentačný štart sa postará Ján Mihálik
Ďalší článok1.ligu sme začali tretím miestom
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.