1.ligu sme začali tretím miestom

0
706

V utorok večer odštartovala česká 1.liga prvým stretnutím v Prahe. Tímy z Pardubíc, Kopřivnice, Prahy a Žarnovice tak na druhý pokus konečne mohli bojovať o ligové body. Preteky sa niesli v duchu súbojov o prvé a tretie miesto, pričom o najnižšom stupienku musela rozhodnúť až dodatková jazda.

Žarnovický tím išiel do Prahy pod vedením Mariána Šebiana v oklieštenej zostave. Jakub Valkovič a Ondřej Smetana ostali osamotení, keď Rastislav Cíferský má stále zdravotné problémy po páde v Debrecene a Ján Mihálik po sobotných pretekoch v Daugavpilse vopred avizoval, že to logisticky na utorok do Prahy nezvládne. Riešením bolo dosadenie slánskeho pretekára a majstra Čiech Eduarda Krčmářa, ktorý sa však na obed v deň pretekov musel ospravedlniť, keďže mal zdravotné problémy po očkovaní proti koronavírusu. Do zostavy na poslednú chvíľu tak mohol vhupnúť ďalší slánsky pretekár, nováčik Bruno Belan.

„Preteky boli dobré,“ začal rozprávanie krátko po skončení pretekov manažér SC Žarnovica pre 1.ligu Marián Šebian. „Dráha bola dobrá, súbojov bolo veľa a predbiehalo sa. Organizátor skúšal nejaké nové úpravy dráhy a celkom im to vyšlo. S výkonom našich chalanov som spokojný. Jazdili výborne. Prekvapil aj mladý Bruno Belan, ktorý vo svojich prvých pretekoch na päťstovke pekne podržal plyn a v jednej z jázd dokonca dve kolá vodil za sebou Martina Máleka. Chalani bojovali, no na domácich sme nemali. Tí boli riadne rýchli,“ zakončil.

Výsledky:

  1. 1. AK Markéta Praha 29 (Jan Kvěch 11, Petr Chlupáč 9, Daniel Klíma 8, Filip Hájek 1)
  2. AK PD Kopřivnice 27 (Josef Franc 12, Jan Macek 9, Martin Málek 6)
  3. SC Žarnovica 17+3 (Ondřej Smetana 10+3, Jakub Valkovič 6, Bruno Belan 1)
  4. AMK ZP Pardubice 17+2 (Hynek Štichauer 10+2, Jaroslav Petrák 5, Daniel Šilhán 2, Jan Jeníček NS)
Predchádzajúci článokPoznáme časť finalistov Majstrovstiev sveta juniorov
Ďalší článokV sobotu večer spoznáme štartovku TOP pretekov slovenskej plochodrážnej histórie
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.