Poznáme kompletnú štartovnú listinu a všetky dôležité informácie na nedeľné preteky

0
424

Nezadržateľne sa blíži nedeľa a s ňou ďalšie významné podujatie na žarnovickej plochej dráhe. Tá za 67 rokov svojej existencie videla toho mnoho, no len dvakrát bola svedkom finálových pretekov európskej súťaže. V nedeľu to bude už tretie finále za tri roky. Obsadenie pretekov je kvalitné, veď okrem Švédov tu nebude chýbať zastúpenie žiadnej európskej plochodrážnej mocnosti.

Speedway Club Žarnovica v spolupráci so Slovenskou motocyklovou federáciou a za podpory Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu, organizuje finále Európskeho pohára do 19 rokov, ktoré v nedeľu 16. augusta privedie na štart do Žarnovice to najkvalitnejšie čo európska plochodrážna liaheň ponúka. Draví a talentovaní juniori, ktorí sú hladní po prvých medzinárodných úspechoch, sú zároveň aj zárukou dramatických pretekov, ktoré môžu priniesť mnoho okulahodiacich súbojov na dráhe. 

Už pred niekoľkými dňami prišla do Žarnovice nominácia desiatich najlepších juniorov z ôsmich krajín, ktorých v piatkový večer doplnili šiesti najlepší z pardubického semifinále plus dvaja náhradníci. Na našom ovále sa predstavia jazdci z Dánska, Poľska, Veľkej Británie, Ruska, Lotyšska, Nemecka, Francúzska, Českej republiky a Slovenska. Nebude chýbať avizovaný minuloročný víťaz tejto súťaže Jan Kvěch, či poľský veľký talent Mateusz Cierniak, nemecký objav Norick Blodorn, či českí dravci Petr Chlupáč a Daniel Klíma. Početné zastúpenie bude mať aj Lotyšsko, kde sa bude so záujmom očakávať štart Ernesta Matjušonoksa, ktorý dokázal vyhrať pardubické semifinále. O kvalitách reprezentantov Veľkej Británie sa tiež mohli presvedčiť fanúšikovia v Divišove, či v piatok v Pardubiciach. Zmenou je nakoniec neúčasť Toma Brennana, ktorý sa zranil a namiesto neho nastúpi prvý náhradník jeho krajan Jordan Palin. Netreba zabúdať však ani na Dánov, či vlani štvrtého Rusa Kajbuševa. Fandiť sa bude samozrejme domácemu Davidovi Pacalajovi.

 • Dánsko: Marcus Birkemose, Benjamin Basso, Esben Hjerrild
 • Lotyšsko: Ricards Ansviesulis, Ernest Matjušonoks, Francis Gusts
 • Česká republika: Jan Kvěch, Petr Chlupáč, Daniel Klíma
 • Veľká Británia: Drew Kemp, Jordan Palin
 • Poľsko: Mateusz Cierniak, Krzysztof Sadurski
 • Nemecko: Norick Blodorn
 • Rusko: Alexander Kajbušev
 • Francúzsko: Steven Goret – náhradník
 • Slovensko: David Pacalaj

Vstupenky na preteky je možné zakúpiť aj v deň pretekov pri vstupe na štadión. V predaji budú aj na hlavnú tribúnu, ovál aj veľkú tribúnu.

Vstupné je nasledovné:

 • Tribúna na štarte – 10 eur (bez zliav)
 • Veľká tribúna a ovál – 7 eur (dospelí)
 • Veľká tribúna a ovál – 5 eur (dôchodcovia, deti a študenti do 18 rokov)
 • Veľká tribúna a ovál – bezplatne (deti do 10 rokov, ZŤP a bývalí pretekári)

Zároveň budú v predaji aj programy pretekov s tabuľkami jázd v cene 1,50 eur. Taktiež si fanúšikovia môžu zakúpiť rôzne klubové suveníry s našimi pretekármi.

Organizátor chce tiež upozorniť všetkých účastníkov, aby dodržiavali všetky nariadenia hlavného hygienika SR, ktoré sú záväzné pre organizáciu a účasť na hromadných podujatiach. To sa týka dodržiavania odstupov, dezinfekcie rúk a nosenia rúška, ktorým by si mal každý účastník podujatia chrániť horné dýchacie cesty. V rámci predpísaných opatrení bude možné sedieť na tribúnach v každom druhom rade, tzn. jeden rad obsadený, ďalší voľný. Veríme, že aj napriek týmto opatreniam, si fanúšikovia preteky užijú a budú svedkami zážitku, na ktorý budú v dobrom spomínať. 

Predchádzajúci článokV sobotu čaká slovenskú plochodrážnu reprezentáciu historická premiéra
Ďalší článokŽarnovica bola svedkom dánskeho plaču a českej radosti
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.