Poznáme nasadenie krajín na žarnovické TOP preteky sezóny 2019

0
362

Minulý víkend prebehlo zasadanie komisie plochej dráhy FIM, ktoré malo jeden z hlavných bodov určenie organizátorov jednotlivých pretekov majstrovstiev sveta. Speedway Clubu Žarnovica už tretíkrát v rade bola pridelená Kvalifikácia do Grand Prix, ktorá opäť privedie na náš štadión absolútnu špičku jednotlivých krajín z celého plochodrážneho sveta. Dnes môžeme oficiálne podať aj nasadenie krajín pre žarnovické preteky.

Ing. Jakub Zliechovec, ktorý sa stal v tejto sezóne právoplatným členom plochodrážnej komisie FIM Europe a jeho prostredníctvom tak Speedway Club Žarnovica môže zasahovať do diania v európskej plochej dráhe, vycestoval včera na zasadanie spomínanej komisie do Ríma. Dnes večer zaslal zaujímavú správu, ktorá poteší mnohých plochodrážnych fanúšikov na Slovensku. Máme nasadenie krajín na žarnovické TOP preteky sezóny 2019.

V sobotu ôsmeho júna budú bojovať o iba štyri postupové miesta do pretekov Challenge po dvoch reprezentantov zo Švédska, Poľska, Ruska, Lotyšska, Českej republiky a po jednom z Dánska, Veľkej Británie, Ukrajiny, Slovinska, Maďarska a Slovenska. Mená konkrétnych pretekárov budeme poznať niekoľko týždňov pred samotnými pretekmi. Už dnes však vieme o dvojici, ktorá by sa v Žarnovici mala predstaviť, pôjde od dvojicu, ktorá dokáže zo svojej spoločnej jazdy urobiť tú najlepšiu spomienku pretrvávajúcu roky u fanúšikov….ale bližšie v jednom z ďalších článkov 😉

Predchádzajúci článokRadek Smolík: „Nikdy som snáď nedal toľko autogramov ako u vás.“
Ďalší článokO plochej dráhe sme rozprávali aj vo Zvolene
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.