Pripravujeme Poľsko-Česko-Slovenské sústredenie

0
1827

Žarnovická plochá dráha sa zaradila medzi prvé v Európe, kde v sezóne 2022 zavrčali špeciály poháňané metylalkoholom. Pri tréningoch domácich pretekárov to však nekončí. Speedway Club Žarnovica totiž pripravuje jarné sústredenie spoločne so svojimi priateľmi z Poľska a Českej republiky.

V piatok 4. marca bol tou pomyselnou prvou lastovičkou, ktorá ohlásila tréningom začiatok novej sezóny na žarnovickej plochej dráhe, Martin Vaculík. Hviezda svetového formátu prvýkrát vo svojej kariére nemusela na prvý kontakt s dráhou cestovať do zahraničia, ale vďaka priaznivému počasiu a poriadnej dávke obetavosti členov SC Žarnovica, trénovala doma.

Na druhý deň sa k Maťovi pridala aj dvojica Jakub Valkovič a navrátilec Patrik Búri. Od opatrnej skúšky dráhy v prvých kolách, to nakoniec všetci rozbalili naplno.

Naplno trénovala spomínaná trojica doplnená s rakúsko-slovenským veteránom Tony Wannasekom aj v stredu 9. marca. Tréningy pritiahli na štadión množstvo ľudí a v určitých momentoch to pripomínalo aj návštevnosť na pretekoch, nehovoriac o plnom parkovisku a priestore pred depom.

Tréningy v Žarnovici neutíchnu ani v najbližší víkend. Na náš ovál sa totiž chystá Praha a Lublin U24, ktoré absolvujú spoločné tréningy s našimi pretekármi. Jazdiť sa bude po tri dni. V piatok a sobotu dvojfázovo (dopoludnia aj popoludní) a v nedeľu čakajú na jazdcov tréningové preteky o 14.00 hod.

Nakoľko tréningov by sa malo zúčastniť viac ako dvadsať jazdcov z piatich krajín, prosíme fanúšikov, aby sa počas nich nesnažili dostať do depa, ktoré bude naplnené a uzavreté.

Martin Vaculík bol tým prvým, kto si vyskúšal žarnovickú dráhu v sezóne 2022
Predchádzajúci článokChceš byť plochodrážnikom alebo mechanikom?
Ďalší článokPomáhali sme priateľom na Ukrajine
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.