Prípravy na Kvalifikáciu do Grand Prix už prebiehajú

0
893

Po prvých pretekoch žarnovickej plochodrážnej sezóny – Medzinárodných majstrovstvách Slovenska, sa ťažko píše o iných ako najvýznamnejších v sezóne. Ale faktom zostáva, že pripravovaná Kvalifikácia do Grand Prix je majstrovstvami sveta a teda významovo oveľa vyššie než náš kvalitne obsadený šampionát. Fanúšikovia sa však nemusia obávať slabej konkurencie, veď tu budú štartovať jazdci takmer z každej krajiny, ktorá vo svete plochej dráhy niečo znamená.

V sobotu 27. mája bude žarnovická plochá dráha už 34-krát odetá do slávnostného šatu pri príležitosti pretekov svetového, či európskeho významu. Takéto preteky sa u nás organizujú už do roku 1979. V posledných rokoch takmer vždy hneď po dva v sezóne.

Do pretekov nám chýba ešte šesť týždňov, no prípravy na takéto významné podujatie sú už v plnom prúde prakticky od jeho získania v decembri minulého roka. Pred niekoľkými dňami sme sa dozvedeli mená delegovaných činovníkov. Tie sú takmer totožné s minuloročnými pretekmi.

FIM Jury President: Petr Moravec, Česká republika

FIM Referee: Piotr Lis, Poľsko

SMF Delegate: Ing. Jakub Zliechovec, Slovensko

FIM Technical Director: Rafal Wojciechowski, Poľsko

Clerk of the Course: Krzysztof Cap, Slovensko

Technical Stewart: Ing. Jozef Rolinec, Slovensko

Fanúšikov však viac zaujíma hlavne obsadenie štartovnej listiny. Dnes vieme upravené obsadenie krajín a z neoficiálnych zdrojov sa k nám už dostávajú aj prvé mená, na ktorých zverejnenie si musíme ešte chvíľu počkať. Tak aspoň čísla, s ktorými budú reprezentanti jednotlivých krajín štartovať:

1 Nemecko

2 Ukrajina

3 Česká republika

4 Poľsko

5 Slovinsko

6 Švédsko

7 USA

8 Taliansko

9 Slovensko

10 USA

11 Švédsko

12 Poľsko

13 Veľká Británia

14 Austrália

15 Česká republika

16 Dánsko

Náhradníci

17 Slovensko

18 Slovensko

Čo sa týka ďalších informácií nielen k menám pretekárov, ale aj k predaju vstupného a podobne, prinesieme v najbližšom období.

Predchádzajúci článokMartin Vaculík je v Team Slovakia
Ďalší článokJozef Belica by mal 60 rokov
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.