SC pripravuje na najbližšie týždne niekoľko akcií

0
342

Prelom januára a februára je čas kedy je síce ešte ďaleko do plochodrážnej sezóny, no podobne ako niektoré profesionálne kluby v Poľsku aj Speedway Club Žarnovica sa plne angažuje v organizácii rôznych akcií, ktoré budú nielen pre členov klubu, ale aj pre fanúšikov, hlavne tých mladších.

7. januára prebehla Výročná členská schôdza, na ktorej sa nielen hodnotil rok 2017, ale aj predstavili plány do sezóny 2018. Tiež prebehla voľba predsedu a podpredsedu klubu. Opätovne na nasledujúce tri roky boli do svojich funkcií zvolení Mgr. Martin Búri a Ing. Jakub Zlechovec. Tí menovali výbor, tak ako bol navrhnutý samotnými členmi. Výbor pre najbližšie tri roky bude pracovať v zložení: Ján Daniel (tréner), Jaroslav Danko, Ján Chmola, Igor Fellner, František Šteflovič a Patrik Búri (zástupca jazdcov).

Vyššie avizované plné priehrštie akcií začne stolnotenisový turnaj pre členov SC a ich rodinných príslušníkov v sobotu 27. januára o 16.00 hod. na štadióne v priestoroch Športového klubu.

V stredu 31. januára nasleduje beseda organizovaná SC na Základnej škole v Brehoch, kde bude hosťom okrem iných aj Martin Vaculík.

V piatok, sobotu a nedeľu 2. až 4. februára bude už tradične prebiehať sústredenie pretekárov a členov Speedway Academy na chate Kollárová. Okrem našich odchovancov a trénujúcich tu nebudú chýbať ani zahraničné posily Andrij Kobrin z Ukrajiny, Andrei Popa z Rumunska a Poliak Stanislaw Burza, ktorý bude zároveň aj jedným z inštruktorov sústredenia. To bude viesť tréner Ján Daniel. Chlapcov bude čakať víkend nielen makania na kondičke, či dopĺňania si vedomostí z pravidiel plochej dráhy a angličtiny, ale aj víkend strávený v partii, ktorá má za úlohu v sezóne 2018 zabojovať o čo najlepšie umiestnenia v troch ligových súťažiach. Na nedeľné dopoludnie sa im aj tentoraz povenuje Martin Vaculík.

A práve posledne menovaný bude opäť hlavným bodom programu počas besedy na Dopravnej škole vo Zvolene, ktorá sa pravdepodobne uskutoční v stredu 7. februára.

V sobotu 10. februára nasleduje už 8. ročník Plochodrážneho plesu, ktorý sa vracia do priestorov reštaurácie Kabina.

Okrem toho ešte prebehnú besedy s Martinom Vaculíkom, ktoré organizuje SC aj na žarnovických školách a pretekár zo svetovej plochodrážnej elity prisľúbil účasť aj na ďalších akciách o ktorých budeme informovať.

Predchádzajúci článokPretekári Juhoafrickej republiky na žarnovickej plochej dráhe
Ďalší článokV Speeedway Clube sa hral stolný tenis
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.