Sezóna v Čechách začne už o mesiac

0
369

V rámci rôznych fáz povoľovania prísnych opatrení, ktoré výrazne zasiahli v posledných mesiacoch do našich životov, dochádza aj k pozvoľnému rozbiehaniu športového života. V motocyklovom športe na Slovensku sa už pilne trénuje na viacerých motokrosových dráhach, otvorený na tréningy je aj Slovakiaring a ďalšie športoviská, naopak trénovať sa zatiaľ nemôže v Žarnovici. V Čechách dokonca už od júna môžu organizovať niektoré podujatia, ktoré budú mať ohraničenú návštevnosť.

V Žarnovici sa síce nakrátko ozvali plochodrážne motory, no išlo len o dva krátke tréningy Martina Vaculíka predtým, než odcestoval do Poľska. Oba tréningy mali silný ohlas nielen medzi fanúšikmi, ale aj médiami, keď hneď tri zo štyroch celoštátnych televízií vyslali do Žarnovice svoje kamery a naše mestečko sa tak opäť dostalo do športových správ na RTVS, Markíze a TA3. Bohužiaľ zatiaľ stále platí zákaz trénovania pre ostatných jazdcov SC Žarnovica, ktorý vydala žarnovická samospráva.

Naproti tomu v Čechách prebehla zmena kalendára a prvé preteky na plochej dráhe v sezóne 2020 zorganizujú 3. júna v Pardubiciach a podobne ako ďalšie tri preteky, pôjde o Prebor ČR jednotlivcov, v ktorom sú prihlásení aj pretekári SC Žarnovica. Čo sa týka účasti našich juniorov, všetko závisí v prvom rade na podmienkach hraničného prechodu, nakoľko momentálne to nie je možné bez povinnej karantény. Ako sa situácia vyvinie ukážu najbližšie dni a týždne. Veríme, že naši pretekári sa dovtedy dostanú na žarnovickú dráhu, aby sa pripravili na ostrý úvod sezóny.

  • 3.6. – Prebor – Pardubice
  • 14.6. – Prebor – Plzeň
  • 18.6. – Prebor – Slaný
  • 23.6. – Prebor – Praha
Predchádzajúci článokV Žarnovici sa opäť rozozvučal typický plochodrážny zvuk
Ďalší článokKeď Vaculík poráža Sagana a žarnovická plochá dráha preráža v Argentíne
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.