Slaný nepriniesol pre náš tím žiadnu zmenu

0
361

Včera pokračovala svojim štvrtým kolom československá extraliga v Slanom. Žarnovický tím sprevádzaný od začiatku sezóny zraneniami a ďalšími ťažkosťami, opäť nedokázal vážne ohroziť svojich súperov, ktorí s nabitými zostavami boli nad sily juniorského tímu vedeného Jánom Danielom.

Do Slaného vycestoval SC Žarnovica so štvoricou juniorov doplnených Bulharom vlastniacim slovenskú licenciu. Nádeje na štart Martina Vaculíka po jeho návrate na ovály v nedeľnom stretnutí poľskej Ekstraligy však pohasli, keď sa Maťo rozhodol ešte týždeň si oddýchnuť od pretekov, aby v nedeľu opäť mohol štartovať v Poľsku a potom aj v československej Extralige v Pardubiciach. Tiež termínová kolízia pretekov v Dánsku spôsobila absenciu Adriana Galu.

Šesť bodov našich juniorov doplnených o spomínaného Maneva, ktoré dali dokopy v Slanom, tak vypovedalo o kvalite súperov a veľkosti absencie tých najlepších v žarnovickom tíme. Polovicu bodov získal na konto tímu David Pacalaj. Ktorý raz porazil tohtoročného majstra Slovenska Zdeňka Holuba a v druhom prípade bol pred Petrom Chlupáčom, pričom tu sa mu bodový zisk zdvojnásobil, keďže štartoval ako žolík. Raz došiel do cieľa posledný a raz nevidel cieľovú vlajku, keď ho o body pripravil defekt zadnej pneumatiky.

Bod na úkor priebežne vedúceho juniora MČR juniorov Filipa Hájeka ukoristil vo svojej prvej jazde aj Jakub Valkovič, no bol to jeho prvý aj posledný bodový zisk. Podobne to bolo aj u Michala Tomku, ktorý tiež bral bod na úkor Hájeka. Potom však prišli jeho dva pády a už nebodoval.

Jedným bodom prispel aj Milen Manev a bez bodov ostal Ján Mihálik.

Výsledky:

AK 3ton Slaný 41 (Jakub Jamróg 14, Zdeněk Simota 13, Eduard Krčmář 11, Filip Hájek 3)

AMK ZP Pardubice 40 (Tomasz Jedrzejak 13, Václav Milík 12, Hynek Štichauer 8, Patrik Mikel 7, Josef Novák NS)

AK Markéta Praha 34 (Josef Franc 13, Matěj Kús 10, Petr Chlupáč 6, Ondřej Smetana 4, Zdeněk Holub 1)

SC Žarnovica 6 (David Pacalaj 3, Michal Tomka 1, Milen Manev 1, Jakub Valkovič 1, Ján Mihálik 0)

Predchádzajúci článokNemci posielajú do Žarnovice svojho juniorského vicemajstra
Ďalší článokMáme kompletnú štartovnú listinu Európskeho pohára
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.