Speedway Academy mala ministerskú návštevu

0
536

Žarnovická plochá dráha prežíva opäť plodné obdobie. Okrem organizácie pretekov, na plné obrátky funguje aj Speedway Academy. Táto činnosť neunikla pozornosti ani autorít na najvyšších miestach v oblasti športu a ministerstva.

V sobotu zavítala na štadión počas pretekov Kvalifikácie do Grand Prix vzácna návšteva v osobe ministra cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky Dušana Keketiho. Novovzniknuté ministerstvo podporilo žarnovickú plochú dráhu, resp. Speedway Club Žarnovica. Vďaka tomu mohol finančne zvládnuť organizáciu tak náročných pretekov, ako sú majstrovstvá sveta – Kvalifikácia do Grand Prix. Osobne sa na tieto preteky prišiel pozrieť nielen minister, ale aj ďalší významní hostia z tohto ministerstva. Sme radi, že kroky ministra poviedli aj do dielne medzi našu mládež a techniku, kde sa pán minister oboznámil s činnosťou klubu, či Speedway Academy. Samozrejme pri tom nechýbal ani predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ondrej Lunter, či pani primátorka mesta Žarnovica Alena Kazimírová. Všetci vyjadrili obdiv nad prácou dobrovoľníkov a prisľúbili pomoc aj do ďalšej činnosti.

Sme radi, že sa plochá dráha dostala nielen do pozornosti širokej verejnosti, ale aj do záujmu o podporu z ministerstva, či Banskobystrického samosprávneho kraja. Veď vychovávať momentálne 8 až 10 nových plochodrážnikov predsa niečo stojí.

Predchádzajúci článokPlochodrážne hviezdy si v Žarnovici nič nedarovali
Ďalší článokMartin Vaculík v Prahe vstúpil do klubu hviezd
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.