Štartovná listina a ďalšie informácie k zajtrajšej Extralige

0
485

Zajtra pokračuje na žarnovickej plochej dráhe svojim druhým kolom československá Extraliga. Úderom 15.00 hodiny privedú manažéri Pardubíc, Slaného, Prahy a Žarnovice na nástup svoje tímy, v ktorých nechýbajú ani mená pretekárov najvyšších kvalít. Domáci tím bude mať ťažkú úlohu, no veríme, že s pomocou fanúšikov dokáže zamiešať kartami.

V nedeľu bude naša dráha svedkom už tretích pretekov sezóny v podaní Speedway Clubu Žarnovica. Fanúšikovia však opäť uvidia kvalitných pretekárov o čom si ešte v nedávnej minulosti mohli jedine nechať snívať alebo na takúto kvalitu pretekárov chodiť na preteky do zahraničia. Deje sa tak aj napriek tomu, že plochá dráha nie je tento rok podporovaná štátnymi financiami a vďaka novoprijatým zákonom znemožnil štát zatiaľ aj finančnú podporu zo strany mesta. Aj napriek tomu, vďaka žičlivosti sponzorov, obetavosti členov SC a vernosti fanúšikov sa darí organizovať plochodrážny život v našom mestečku na pomerne vysokej úrovni. Taktiež vstupné na preteky je v rovnakej výške ako v minulej sezóne.

Pri pohľade do zostáv jednotlivých tímov je jasné, že pôjde o veľa. Na súboje vicemajstra sveta, českej plochodrážnej špičky a ďalších sa bude radosť pozerať. Mimoriadne silné sa javia Pardubice. No to boli aj vlani a aj napriek tomu žiadne ligové stretnutie nemalo jednoznačný priebeh a dokonca v tohtoročnom úvodnom kole zakopli v súboji s Prahou.

Zostavy:

SC Žarnovica – Michal Tomka, Jakub Valkovič, Adrian Gala, Ján Mihálik, náhradník David Pacalaj

AK Markéta Praha – Josef Franc, Michal Škurla, Matěj Kús, Jan Kvěch, náhradník Filip Hájek

AK 3ton Slaný – Petr Chlupáč, Eduard Krčmář, Martin Málek, Zdeněk Simota, náhradník Jakub Jamróg

AMK ZP Pardubice – Josef Novák, Patryk Dudek, Patrik Mikel, Hynek Štichauer, náhradník Václav Milík

 

Ako už bolo vyššie spomínané, preteky sa začínajú o 15.00 hodine nástupom. Ešte predtým o 14.00 hod. budú mať jednotlivé tímy možnosť tréningu. Brány štadióna sa pre fanúšikov otvoria od 9.00 hodiny, kedy si bude možné zakúpiť vstupenky v stánku Informácií a neskôr aj na pokladniach.

Vstupné:

Dospelí – 7 eur

Študenti do 18 rokov – 5 eur

Dôchodcovia – 3 eurá

Deti do 10 rokov – zadarmo

Držitelia ZŤP preukazov – zadarmo

Bývalí pretekári – zadarmo

Počas pretekov bude samozrejme fungovať aj predaj suvenírov pre fanúšikov. V stánku pri vstupe na štadión bude možné nájsť nálepky, plagáty, puzzle, šálky, DVD….

Predchádzajúci článokV Žarnovici bude štartovať aktuálny vicemajster sveta!!!
Ďalší článokŽarnovica videla pekné extraligové súboje
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.