Štartovná listina je poriadne nabitá

0
2902

Už len niekoľko dní nás delí od ostrého štartu žarnovickej plochodrážnej sezóny. Tak ako sa patrí na 70. výročie tohto športu u nás, je štartovná listina Medzinárodných majstrovstiev Slovenska poriadne nabitá. Hlavnou hviezdou je určite Martin Vaculík.

Štartovná listina Medzinárodných majstrovstiev Slovenska ponúka pestré zastúpenie krajín a mnoho kvalitných pretekárov. Jej tvorba prebiehala na dve etapy. Začala už pred takmer dvomi mesiacmi a vyvrcholila v posledných dňoch. Do poslednej chvíle sa čakalo na potvrdenie štartu pretekárov, ktorým boli v Poľsku odvolané sparingy a boli uvoľnení pre Žarnovicu. Veď na mená ako Tai Woffinden, Jan Kvěch, Andžejs Lebedevs, či Václav Milík sa počkať oplatí.

Medzi štartujúcimi máme viacero v Žarnovici dobre známych mien. O popredné miesta sa okrem vyššie spomínanej trojice a Martina Vaculíka budú snažiť predovšetkých Patrick Hansen, Adrian Gala, Luke Becker, Jakub Jamróg, Daniel Jeleniewski, Matic Ivačič a ďalší. So záujmom sa môže očakávať aj štart pretekárov zo Severnej Európy, ktorí patria medzi nádeje plochej dráhy v ich krajinách. Kto si nájde cestu na žarnovický štadión v nedeľu 2. apríla určite nebude ľutovať. 25 jazdcov v 25 jazdách v päticiach a na záver finále v šestici, môže uspokojiť aj náročnejších fanúšikov.

Aktuálna štartovná listina:

Veľká Británia: Tai Woffinden

USA: Luke Becker

Austrália: Fraser Bowes

Dánsko: Matias Nielsen, Patrick Baek, Patrick Hansen

Švédsko: Emil Millberg, Anton Karlsson

Lotyšsko: Andžejs Lebedevs, Francis Gusts, Ricards Ansviesulis

Poľsko: Adrian Gala, Jakub Jamróg, Daniel Jeleniewski

Fínsko: Antti Vuolas

Maďarsko: Norbert Magosi

Ukrajina: Marko Levišin

Rakúsko: Sebastian Kossler

Slovinsko: Matic Ivačič, Nick Škorja

Bulharsko: Milen Manev

Česká republika: Václav Milík, Jan Kvěch, Petr Chlupáč, Bruno Belan

Slovensko: Martin Vaculík, Jakub Valkovič

Predchádzajúci článokNa štarte sa predstavia plochodrážni bojovníci
Ďalší článokKompletné informácie k nedeľným pretekom
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.