Štartovná listina na žarnovickú Extraligu je poriadne nabitá

0
357

V nedeľu 5. augusta sa na žarnovickej dráhe rozhoria pod organizačnou taktovkou SC Žarnovica tuhé boje o extraligové body. Že pôjde o súboj štyroch vyrovnaných súperov svedčia jednotlivé nasadenia. Otázka finančnej podpory zo strany mesta a VÚC bola vyriešená nedávno a žarnovický tím tak môže byť postavený v plnej sile. Ako sa bude našim chlapcom dariť ukáže nedeľné popoludnie.

Martin Vaculík, Václav Milík, Josef Franc, Grzegorz Zengota, Eduard Krčmář, Jakub Jamróg, Adrian Gala, Matěj Kús…to sú najväčšie hviezdy, ktoré fanúšikovia uvidia v nedeľu na našej dráhe. Najlepšie na tom je, že sú títo pretekári pravidelne rozdelení do všetkých tímov. Netreba zabúdať ani na najlepších českých juniorov, ktorým sú viac ako len rovnocennými súpermi naši, žarnovickí chlapci. Samozrejme aj ďalší jazdci dokážu zbierať body. Bude to teda riadne zaujímavé. Ostáva dúfať, že domáci tím prvýkrát v tejto sezóne vyskúša ako chutia stupne víťazov.

Zostavy tímov:

SC Žarnovica – Michal Tomka, David Pacalaj, Jakub Valkovič, Martin Vaculík, náhradník Adrian Gala

AK 3ton Slaný – Zdeněk Simota, Jakub Jamróg, Eduard Krčmář, Petr Chlupáč

AMK ZP Pardubice – Patrik Mikel, Václav Milík, Grzegorz Zengota, Hynek Štichauer, náhradník Josef Novák

AK Markéta Praha – Matěj Kús, Zdeněk Holub, Jan Kvěch, Ondřej Smetana, náhradník Josef Franc

Preteky sa začínajú o 15.00 hodine nástupom. Ešte predtým o 14.00 hod. budú mať jednotlivé tímy možnosť tréningu. Brány štadióna sa pre fanúšikov otvoria od 9.00 hodiny, kedy si bude možné zakúpiť vstupenky v stánku Informácií a neskôr aj na pokladniach.

Vstupné:

Dospelí – 7 eur

Študenti do 18 rokov – 5 eur

Dôchodcovia – 3 eurá

Deti do 10 rokov – zadarmo

Držitelia ZŤP preukazov – zadarmo

Bývalí pretekári – zadarmo

Počas pretekov bude samozrejme fungovať aj predaj suvenírov pre fanúšikov. V stánku pri vstupe na štadión bude možné nájsť nálepky, plagáty, puzzle, šálky, DVD….

Predchádzajúci článokUž v nedeľu preteky aj s Martinom Vaculíkom
Ďalší článokNádherné extraligové súboje zastavil iba dážď
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.