Štartovné listiny víkendových pretekov sú hotové

0
653

Plochodrážni fanúšikovia sa už nemôžu dočkať, kedy odštartuje ostrá sezóna aj v Žarnovici. Mnoho telefonátov a správ zaplavuje denne organizátorov zo Speedway Clubu Žarnovica. Pohár priateľstva v sobotu 3. júla a Medzinárodné majstrovstvá Slovenska spojené s 21. ročníkom Memoriálu Ladislava Eliáša v nedeľu 4. júla, môžu byť pekným spestrením pre každého, kto má rád ryk plochodrážnych motorov.

Vďaka desiatkam sponzorov a sponzorov, ktorí pomohli aj zakúpením si jázd na Medzinárodné majstrovstvá Slovenska a tiež ústretovosti Mesta Žarnovica, môže byť podujatie limitované diváckou účasťou predsa len zorganizované. Oplatí sa ísť na preteky? Posúďte sami. Sobotný Pohár priateľstva bude predsa so štyrmi tímami. Nemcov nahradia Maďari. Ostáva silná Praha, ktorá príde do Žarnovice hádam v najsilnejšej možnej zostave. Silní sú aj Slovinci, ktorí nemali konkurencie v domácom Kršku. Hrýzť budú určite aj Maďari. Zahanbiť sa nebude chcieť nechať ani žarnovický tím, ktorý bude však po dlhom čase zase viac internacionálny, keďže pokračovanie kariéry Rastislava Cíferského nie je isté a Ján Mihálik neprejavil o štart vo víkendových pretekoch záujem. Raritou bude štart Austrálčana v žarnovických farbách. So záujmom budeme sledovať nielen domáceho Martina Vaculíka a Jakuba Valkoviča, či tohtoročnú posilu Ondřeja Smetanu, ale aj návrat niekdajšieho ligového kapitána Martina Máleka.

Štartovná listina na sobotu – Pohár priateľstva

  • Praha (Jan Kvěch, Petr Chlupáč, Daniel Klíma, Jan Macek)
  • Krško (Nick Škorja, Denis Štojs, Anže Grmek, Miran Praznik)
  • Maďarsko (Norbert Magosi, Roland Kovács, Márk Bárány, Milen Manev, Dennis Fazekas)
  • Žarnovica (Martin Vaculík, Jakub Valkovič, Ondřej Smetana, Martin Málek, Brayden McGuinness)

Na druhý deň v nedeľu sa fanúšikovia môžu tešiť na opäť o niekoľko mien kvalitnejšiu štartovnú listinu. Nakoniec budú svedkami 24 jázd všetko v pätici jazdcov na štarte. Všetkých dvadsať účastníkov sa najprv stretne v piatich sériách jázd základnej časti. Jej víťaz sa stane víťazom Memoriálu Ladislava Eliáša a zároveň bude nasadený priamo do finále. Pretekári na 2. až 11. mieste postúpia do semifinálových jázd, z ktorých zakaždým dvaja najlepší postúpia do finále. Finále na šesť kôl určí poradie v Medzinárodných majstrovstvách Slovenska.

Štartovná listina bola robená doslova na poslednú chvíľu, kvôli spomínanej situácii. Nakoniec je pestrou zmesou osvedčenej kvality a dravej mladosti. Medzi favoritov môžeme jednoznačne rátať Martina Vaculíka, ktorému sa to bude snažiť prekaziť najmä dravý český junior Jan Kvěch, inak dvojnásobný európsky šampión do 19 rokov. Taktiež bojovať o titul bude český veterán a minuloročný majster Slovenska Josef Franc, či rekordér žarnovickej dráhy na 4 kolá Slovinec Matic Ivačič. V štartovnej listine nechýbajú ani ďalšie mená bývalých majstrov Slovenska ako Norbert Magosi, či Martin Málek. Domáci fanúšikovia budú dopredu hnať Jakuba Valkoviča, ktorý skončil vlani štvrtý. Jednoznačne sa bude na čo pozerať.

Štartovná listina na nedeľu – Medzinárodné majstrovstvá Slovenska

  • Česká republika: Jan Kvěch, Josef Franc, Daniel Klíma, Ondřej Smetana, Martin Málek, Jan Macek, Petr Chlupáč
  • Maďarsko: Norbert Magosi, Roland Kovács, Dennis Fazekas, Márk Bárány do kvalifikácie pôjdu Richárd Fuzesi a Syabolcs Uveges
  • Slovinsko: Nick Škorja, Matic Ivačič, Denis Štojs, Anže Grmek, Miran Praznik
  • Slovensko: Martin Vaculík, Jakub Valkovič
  • Bulharsko: Milen Manev
  • Austrália: Brayden McGuinness
Predchádzajúci článokDôležité informácie k plochodrážnemu víkendu
Ďalší článokVíťazstvo si prisvojila Praha, rekord zase Martin Vaculík
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.