Štvrté miesto znamenalo historický bronz pre Žarnovicu

0
525

V stredu večer vyvrcholila Extraliga posledným kolom v Pardubiciach. Na dráhe, ktorá sa pripravuje na najvýznamnejšie podujatie – Zlatú prilbu, predviedli jej účastníci nádherné preteky plné súbojov a bez pádov. Z víťazstva sa tešili domáce Pardubice, no pre ne ani víťazstvo nič neriešilo s konečným štvrtým miestom. Naopak aj tretia pozícia v pretekoch stačila Prahe na titul.

Posledné dve kolá nášmu tímu bez Martina Vaculíka a Zdeňka Holuba neveštili nič dobré. Z priebežného čela tabuľky sa nakoniec prepadol na tretiu pozíciu. Treba však povedať, že chlapci tak v Slanom ako aj v Pardubiciach bojovali, no proti hviezdami nabitým súperom nemali bohužiaľ veľa šancí.

Do Pardubíc cestovala naša zostava vystužená Adrianom Galom. Ten mal odrobiť svoju nepodarenú účasť ešte v májovom kole na tejto dráhe, keď z pretekov z technických príčin predčasne odstúpil. Tentoraz bol ozajstným lídrom, len škoda, že nemal v tíme výraznejšej podpory. Od začiatku pretekov náš tím odstával. O prvé miesto sa naopak preťahovali ostatní traja súperi. Potom sa to však potrhalo a od polovice pretekov sa náš tím začal približovať tretej Prahe a Slaný vedúcim Pardubiciam. Adrian Gala sa postaral o väčšinu bodov, keď trikrát vyhral a dvakrát bol druhý, pričom v jednom prípade sa jeho tri body za víťazstvo zdvojnásobili, keďže išiel ako žolík. V dvoch svojich jazdách zahviedzil aj David Pacalaj. Pokým v tej piatej došiel do cieľa druhý za Jamrógom, ale pred Štichauerom a Kvěchom, v tej šestnástej vodil na treťom mieste za sebou Josefa Franca, ktorý si však lišiacky počkal na útok do výjazdu z poslednej zákruty, keď náš junior už nič nečakal a ľahko sa dostal o nejaký ten meter skôr do cieľa.

Neskutočnou smolou sa skončili preteky pre Jakuba Valkoviča. Jakub, reprezentujúci Slaný, dovtedy získal jeden bod. Keď sa už zdalo, že ďalší ukoristí v poslednej jazde, vďaka roztrhnutej reťazi z výjazdu poslednej zákruty sa pred neho dostal Patrik Mikel a Jakub prišiel o bod, ktorý by v konečnom poradí poslal do rozjazdy o víťazstvo v pretekoch Slaný s Pardubicami.

Suma sumárom SC Žarnovica Interteam skončil o jeden tabuľkový bod na treťom mieste, keď sa dopredu ešte v Slanom dostala Praha a v Pardubiciach nás preskočil aj Slaný. V podstate ide o najlepšie umiestnenie žarnovického tímu v celej histórii účasti v českých a predtým československých ligových súťažiach, no s trpkou príchuťou, keďže na dosah bolo aj zlato.

Výsledky:

  • AMK ZP Pardubice 36 (Matej Žagar 14, Václav Milík 12, Hynek Štichauer 7, Patrik Mikel 3, Jaroslav Petrák NS)
  • AK 3ton Slaný 34 (Jakub Jamróg 14, Eduard Krčmář 11, Zdeněk Simota 8, Jakub Valkovič 1, Martin Málek NS)
  • AK Markéta Praha 30 (Zdeněk Holub 8, Ondřej Smetana 7, Josef Franc 7, Petr Chlupáč 6, Jan Kvěch 2)
  • SC Žarnovica Interteam 23 (Adrian Gala 15, David Pacalaj 3, Michal Škurla 3, Daniel Klíma 1, Martin Gavenda 0)

Konečné poradie:

  1. AK Markéta Praha
  2. AK 3ton Slaný
  3. SC Žarnovica Interteam
  4. AMK ZP Pardubice
Predchádzajúci článokŠtartovná listina a informácie k posledným pretekom sezóny 2019
Ďalší článokDva cenné kovy ostali v Žarnovici
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.