Tento týždeň priniesol dve prvoligové stretnutia

0
684

Plochodrážna sezóna 2021 zrýchľuje naplno, preteky sa len tak sypú a každý, kto má záujem jazdiť sa na ich počet nemôže sťažovať. Práve sa končiaci týždeň okrem iného priniesol dve prvoligové stretnutia v Čechách, kde sa predstavil aj tím SC Žarnovica.

V rýchlom tempe po žarnovickom plochodrážnom víkende, štartoval už v utorok vo Svitavách v druhom kole 1.ligy aj žarnovický tím. Na dráhe, ktorá v minulosti slúžila aj ako tréningová pre pardubické ligové tímy, boli fanúšikovia svedkami veľkého víťazstva tímu Kopřivnice, ktorý prerušil trojročnú šnúru víťazstiev Prahy. Oba tímy v podstate štartujú s extraligovými zostavami a tak nečudo, že Pardubice a aj Žarnovica do ich súbojov nezasiahli, ale naopak naťahovali sa o tretie miesto. To nakoniec rovnako ako v prvom kole v Prahe ukoristil žarnovický tím pod vedením Mariána Šebiana. Tím ťahal Ondřej Smetana, no body priniesol aj Jakub Valkovič a Pavel Kuchař.

Výsledky:

  1. AK PD Walbo Kopřivnice 29 (Martin Málek 13, Josef Franc 10, Jan Macek 6, Jakub Sázovský neštartoval)
  2. AK Markéta Praha 25 (Daniel Klíma 10, Petr Chlupáč 10, Filip Hájek 5)
  3. SC Žarnovica 20 (Ondřej Smetana 12, Jakub Valkovič 5, Pavel Kuchař 3)
  4. AMK ZP Pardubice 16 (Hynek Štichauer 11, Jaroslav Petrák 4, Daniel Šilhán 1, Jan Jeníček 0)

V nedeľu 11. júla pokračovali ligové boje v Kopřivnici. Na dažďom poznačenej dráhe sa začalo jazdiť s miernym oneskorením po úprave, no predsa sa všetko odjazdilo aj vďaka snahe miestnych organizátorov. Žarnovický tím, ktorý tentoraz viedol rovnako ako deň predtým pri ME dvojíc v Debrecene reprezentačný manažér Krzysztof Cap, nedokázal obhájiť dve tretie miesta z predošlých kôl. Všetci traja súperi totiž vytiahli svoje najväčšie esá tak ako pri Extralige. No aj napriek tomu sa naši chlapci nevzdali a odjazdili niekoľko dobrých jázd. Jakuba Valkoviča môže tešiť najmä skalp Josefa Franca, ktorý to v Kopřivnici vie ako nikto iný. Aj napriek výsledku zo Severnej Moravy nám stále patrí priebežné tretie miesto a o všetkom by malo rozhodnúť posledné kolo plánované práve do Žarnovice na koniec septembra.

Výsledky:

  1. AK Markéta Praha 28 (Jan Kvěch 14, Daniel klíma 7, Petr Chlupáč 7, Filip Hájek neštartoval)
  2. AK PD Walbo Kopřivnice 25 (Josef Franc 12, Martin Málek 7, Jan Macek 6, Radek Bambuch neštartoval)
  3. AMK ZP Pardubice 24 (Václav Milík 15, Hynek Štichauer 7, Jaroslav Petrák 2, Daniel Šilhán 0)
  4. SC Žarnovica 13 (Jakub Valkovič 7, Ondřej Smetana 6, Pavel Kuchař 0)
Predchádzajúci článokNepárne roky patria Martinovi Vaculíkovi
Ďalší článokInformácie ku Grand Prix Challenge
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.