Informácie ku Grand Prix Challenge

0
781

Najvýznamnejšie podujatie v histórii slovenskej plochej dráhy sa blíži míľovými krokmi. Už dokonca poznáme aj štartovnú listinu, ktorá je prešpikovaná jazdcami najvyššej kvality. To je pre fanúšikov jedna z najdôležitejších informácií. Tou ďalšou je možnosť zakúpiť si vstupenky. Ako a kedy to bude možné?

Denne sú organizátori zo Speedway Clubu Žarnovica doslova zaplavovaní správami a telefonátmi s otázkou, kde a kedy si bude možné kúpiť, či rezervovať vstupenky na toto TOP podujatie. Tak radi by sme im túto informáciu podali. Za normálnych okolností by predpredaj vstupeniek prebiehal už od konca zimy. No bohužiaľ nie je tomu tak a my ani šesť týždňov pred pretekmi stále nevieme odpovedať na základné otázky o vstupnom.

Problémy sú prinajmenšom dva. Základný je počet divákov, ktorí môžu byť prítomní na športových podujatiach. Tak ako nám potvrdilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, stále nevedia v tejto situácii garantovať, aké budú opatrenia 21. augusta. Organizátor preto nemôže dopredu predávať vstupenky na miesta, ktoré neexistujú. Nemôže nastaviť systém (sektory, voľné rady…), keď nikto nevie garantovať, aké opatrenia budú v tom čase.

Druhým problémom je finančné krytie tohto podujatia. Náklady na jeho organizáciu sú veľké. Viac ako dvadsaťtisíc eur sa musí podľa tabuliek FIM vyplácať jazdcom za umiestnenie. 6 000 eur stojí iba zápisný poplatok FIM. Ďalšie tisíce stojí príprava podujatia, technické a materiálne zabezpečenie, či propagácia a aj televízny prenos, na ktorý klub musel zohnať sponzorov. To všetko by nebolo také hrozné, keby mohol byť štadión plný divákov, keďže hlavný príjem na toto podujatie bol predpokladaný z výberu vstupného. Samozrejme boli podané aj ďalšie žiadosti o dotáciu na rôzne ministerstvá, či inštitúcie. Žiadosť na Ministerstvo obrany bola neúspešná, Ministerstvo školstva dokonca prvýkrát v histórii v tomto roku nepodporí žiadne významné športové podujatie na Slovensku, Ministerstvo dopravy, na ktoré bola žiadosť deviatich najväčších športových podujatí tohto roka na Slovensku presunutá, dodnes nerozhodlo. Jediný, kto rozhodol kladne bol predseda BB SK Ján Lunter a zastupiteľstvo samosprávneho kraja, ktorý poskytol na toto podujatie dotáciu. Chrbtom sa neotočilo ani mesto Žarnovica, ktoré pomáha síce nie priamo dotáciou na podujatie, ale pri prípravách štadióna, dráhy, mantinelov a všetkého, čo je potrebné, aby žarnovická plochá dráha prešla prísnou inšpekciou pred samotnými pretekmi a dostala opäť licenciu FIM. 

Ale vráťme sa k meritu veci. V tejto situácii je veľmi ťažké nielen pripraviť toto podujatie, ale aj podať základné informácie fanúšikom. Preto chceme poprosiť všetkých, aby boli trpezliví. Robíme všetko čo sa dá. Denne komunikujeme s úradmi, ministerstvami, médiami a všetkými, čo majú akýkoľvek vplyv na to, aby sa veci pohli dopredu. Veríme, že najneskôr 1. augusta budeme môcť podať už presné informácie a rozbehnúť predpredaj vstupeniek.

Predchádzajúci článokTento týždeň priniesol dve prvoligové stretnutia
Ďalší článokNa žarnovickom štadióne prebiehajú prípravy vo veľkom
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.