Trojica našich mladých pretekárov štartovala v Čechách

0
692

Sezóna 2024 pomaly prináša prvé ovocie snahy a činnosti Speedway Academy so školením plochodrážnej mládeže. V Slanom sa totiž okrem tradičného Memoriálu Antonína Vildeho jazdilo aj ďalšie kolo MČR 125 ccm na klasickej dráhe a nechýbali pri tom ani naši mladí pretekári.

Do štartovnej listiny pretekov Memoriálu Antonína Vildeho, ktorý sa už dlhšie jazdí formou pretekov dvojíc, nastúpil aj Jakub Valkovič, ktorý jazdil dvojicu pod hlavičkou SC Interteam spoločne s Janom Macekom. Výsledky zatiaľ nepoznáme, keďže nás náš pretekár ešte neinformoval.

Za to vieme ako sa darilo naším mladým v MČR 125 ccm na klasickej dráhe. „Jazdili Anička Hajková, Marek Ziman a zobrali sme aj Filipa Kasana, pre ktorého je samozrejme priorita jazda na klasickej 500-ke, no keďže v Slanom ešte neštartoval a o dva týždne tam bude mať preteky, vyskúšal si dráhu na slabšej motorke. Jazdil na dvojventile, takže nemal veľké šance bodovať, ale priorita bola spoznať a vyskúšať si dráhu,“ začal vysvetlením rozhovor po pretekoch Krzysztof Cap, vedúci Speedway Academy. „Prekvapila nás Anička. Na to, že išla prvé preteky mimo Žarnovice, nemala problém s jazdou, bojovala, predbiehala, snažila sa. Škoda, že jej nevyšlo finále, kde odštartovala štvrtá a potom pekne predbehla súperku Štěpánku Nyklovú, no začal sa obzerať, urobila jazdeckú chybu a Štěpánka to využila a predbehla ju naspäť. Ale keď sa to tak vezme, tak bola druhá, keďže tam pred ňou boli dva elektromotocykle, ktoré jazdia mimo celkového poradia. Marek mal tiež dobrú jazdu, plynulú, bojoval a dokonca raz aj vyhral jazdu. Mal sedem bodov, no mohol mať aj viac, len tam boli trochu problémy s motorom. No a aj mladí mechanici makali naplno a som s nimi spokojný,“ nešetril chválou Krzysztof na mechanikov z Academy – Viktóriu Dankovú, Adama Beňa, Dominika Dubáka Kasana a Andreja Možiša.

Výsledky:

  1. Karel Prúša, Slaný 11+3
  2. Adam Nejezchleba, Liberec 11+2 (elekt.)
  3. Štěpánka Nyklová, Slaný 7+1 (elekt.)
  4. Anička Hajková, Žarnovica 9+0
  5. Marek Ziman, Žarnovica 7
  6. Jakub Hejkal, Slaný 6
  7. Matěj Túma, Slaný 5
  8. Jaroslav Bartek, Praha 4
  9. Filip Kasan, Žarnovica 0

Zľava: Marek Ziman, Anička Hajková, Jakub Valkovič, Filip Kasan

Časť žarnovického tímu. Zľava: Andrej Mojžiš, Anička Hajková, Dominik Kasan, Viktória Danková, Marek Ziman, Adam Beňo, Peter Černek

Predchádzajúci článokPoznáme štartovnú listinu na najvýznamnejšie preteky sezóny
Ďalší článokPlochodrážny svet a Európa v Žarnovici
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.