Trojica našich pretekárov vyštartovala v Plzni v MČR juniorov

0
387

V nedeľu 5.5. odštartoval u našich západných susedov aj juniorský šampionát jednotlivcov. Do Plzne mala pôvodne vycestovať celá pätica žarnovických juniorov, avšak problémy eliminovali dvoch našich pretendentov na český majstrovský titul. To ešte nebola smola pre našich juniorov vyčerpaná.

V nedeľu skoro ráno prišlo najprv ospravedlnenie od aktuálneho majstra Slovenska juniorov Davida Pacalaja, ktorý si ešte z Ukrajiny priniesol chrípku a do nedeľného rána sa prebudil vo vysokých horúčkach, ktoré ho nielen nepustili do Plzne, ale dostali ho na zdravotnú pohotovosť. Druhým ospravedlneným bol náš vicemajster juniorov Michal Tomka, ktorého nechalo v štichu auto. A tak do Plzne mierili tri posádky áut zo Slovenska s Michalom Dankom, Jakubom Valkovičom a Jánom Mihálikom. Nakoniec sa však ani spomínaná trojica nevyhla problémom, keď každý z nich prišiel smolne v jednej zo svojich jázd o body, čo napríklad v prípade Jakuba Valkoviča, rozhodlo o jeho absencii na stupňoch víťazov.

„S pretekmi som bol spokojný. Ale mrzelo ma, že mi tretie miesto ušlo o jeden bod. V druhej jazde som bol vylúčený lebo som sa dotkol pásky na štarte a tak som prišiel o body, ktoré ma stáli tretie miesto. Rozhodca tam strašne dlho držal pásku,“ zhrnul svoje pôsobenie v pretekoch najlepší z našich juniorov v Plzni Jakub Valkovič.

„Išlo sa mi dobre,“ začal svoju správu po pretekoch cez facebook Janči Mihálik. „V prvej jazde ma na štarte veľmi zdvihlo, musel som spojkovať a súperi mi ušli, tak som nebodoval. Ďalšie dve jazdy som vyhral a potom som bol ešte dvakrát druhý. Dúfam, že to bude budúci utorok v Prahe ešte lepšie,“ zakončil.

„Štyrikrát som bol druhý,“ začal telefonát krátko po skončení pretekov najmladší z našich pretekárov v Plzni Michal Danko. „Prvé štyri jazdy som bol zakaždým druhý a mal osem bodov. Potom v poslednej jazde som padol a nebodoval.“ dokončil telefonát Michal.

Výsledky:

1. Petr Chlupáč, Praha 15

2. Jan Kvěch, Praha 14

3. Patrik Mikel, Pardubice 12

4. Jakub Valkovič, Žarnovica 11

5. Daniel Klíma, Praha 11

6. Ján Mihálik, Žarnovica 10

7. Michal Danko, Žarnovica 8

8. Daniel Šilhán, Pardubice 8

9. Jarno de Vries, Holandsko 7

10. Pavel Čermák, Praha 5

11. Jan Macek, Kopřivnice 4

12. Václav Kvěch, Plzeň 4

13. Milan Dobiáš, Chabařovice 4

14. Pavel Kuchař, Praha 4

15. František Klier, Divišov 1

16. Michal Baštecký, Divišov 0

Foto: Pavel Fišer

 

Predchádzajúci článokDavid Pacalaj štartoval v Majstrovstvách Európy v Rivne
Ďalší článokŠvédi nasadzujú do Žarnovice vicemajstra sveta
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.