David Pacalaj štartoval v Majstrovstvách Európy v Rivne

0
322

Pôvodný termín semifinálového kola Majstrovstiev Európy jednotlivcov v ukrajinskom Rivne bol na stredu 1.mája, avšak nakoniec dážď a rozmočená dráha zapríčinili jeho presun na druhý deň. Do tohto 200-tisícového mesta vzdialeného asi 200 kilometrov od poľských hraníc cestovala aj posádka dvoch áut zo Žarnovice.

Ako jediný na ponuku štartovať v ME jednotlivcov v Rivne a reprezentovať slovenskú plochú dráhu v tomto šampionáte, reflektoval David Pacalaj. Spolu s ním cestoval na Ukrajinu aj Ing. Jakub Zliechovec, ktorý bol FIM Europe nominovaný ako predseda Jury týchto významných pretekov.

V stredu 1.mája celý čas pršalo, dráha bola rozmočená a tak po zasadaní Jury pretekov a spoločnom zvážení situácie s jazdcami, bolo rozhodnuté presunúť preteky na druhý deň. To už nepršalo, no dráha bola dosť náročná o čom svedčili aj pády, či odstúpenia z pretekov aj kvalitných pretekárov. Jednou z obetí bola ukrajinská hviezda Andrij Karpov, ktorý si ustlal hneď vo svojej prvej jazde a preteky tak predčasne skončil. Pre náročnú dráhu a zdravotný stav po svojej tretej jazde odstúpil aj Janusz Kolodziej. Aj napriek tomu videlo asi 6 000 divákov preteky do poslednej chvíle poriadne napínavé.

Náš reprezentant začal prekvapujúcim druhým miestom v silne obsadenej jazde. Za svojimi plecami totiž doviezol nielen Poliaka Pawla Przedpelskeho, ale aj Josefa Franca. „Tá dráha bola taká, že všetci mali problém sa na nej poriadne udržať. David mal super štart. Bol druhý, ale bolo to po úprave a bolo naliate. Na miestach, kde bola tvrdá dráha tá voda stála. On nabehol na takéto miesto a šmyklo ho a padol,“ opísal kritickú situáciu v Davidovej druhej jazde Ing. Jakub Zliechovec. Pád sa síce zaobišiel bez zranenia, no David bol prirodzene vylúčený a v ďalších dvoch jazdách už nebodoval. V poslednej jazde si priviezol dva body, keď do cieľa došiel už len s jedným svojim súperom. V konečnom účtovaní mu patrilo so štyrmi bodmi štrnáste miesto.

Výsledky:

1. Michael Jepsen Jensen, Dánsko 13 + 1. vo finále

2. Andžejs Lebedevs, Lotyšsko 12 + 1. v baráži + 2. vo finále

3. Peter Kildemand, Dánsko 12 + 3. vo finále

4. Pawel Przedpelski, Poľsko 11 + 2. v baráži + porucha vo finále

——————————————————————————–

5. Tero Aarnio, Fínsko 10 + 3. v baráži

6. Marko Levišin, Ukrajina 9 + 4. v baráži

7. Ondřej Smetana, Česká republika 9

8. Josef Franc, Česká republika 8

9. Janusz kolodziej, Poľsko 7

10. Facundo Albin, Argentína 6

11. Dimitri Bergé, Francúzsko 6

12. Erik Riss, Nemecko 5

13. Tobias Busch, Nemecko 4

14. David Pacalaj, Slovensko 4

15. Andrij Kobrin, Ukrajina 3

16. Stanislav Mielničuk, Ukrajina 0 (náhradník)

17. Vitalij Koval, Ukrajina 0 (náhradník)

18. Andrij Karpov, Ukrajina 0

Predchádzajúci článokUž o dva týždne pokračuje žarnovická plochodrážna sezóna Extraligou
Ďalší článokTrojica našich pretekárov vyštartovala v Plzni v MČR juniorov
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.