Už o dva týždne pokračuje žarnovická plochodrážna sezóna Extraligou

0
373

Ešte poriadne nedozneli emócie z nádherných súbojov Medzinárodných majstrovstiev Slovenska konaných pred týždňom a v Speedway Clube Žarnovica sa už pracuje na príprave ďalších pretekov, ktorými bude v nedeľu 19. mája so začiatkom o 15.00 hodine československá Extraliga.

Prvé preteky žarnovickej sezóny postavili latku s kvalitnými súbojmi a výkonmi poriadne vysoko, no aj Extraliga 19. mája sľubuje preteky mimoriadne vyrovnané a s kvalitným obsadením. Je ešte príliš skoro dedukovať koho, ktorý tím postaví do súboja o ligové body na našom ovále. No už pri pohľade do súpisiek tímov, ktoré v Extralige vystupujú túto sezónu, je jasné, že pôjde o poriadne primiešanú kvalitu v každom tíme. Možno očakávať, že uvidíme súboje jazdcov ako Václav Milík, Josef Franc, Eduard Krčmář, Zdeněk Simota, ktorých určite doplnia kvalitné zahraničné posily svetového mena. Aj žarnovický tím vystužený dvojicou pražských pretekárov bude silný. Do boja sa v našich farbách postaví Martin Vaculík spolu s najlepším z našich juniorov podľa aktuálnej formy. Doplní ich taktiež kvalitná zahraničná posila. Konkrétne mená budú isté posledný týždeň pred pretekmi.

Prvé kolo odjazdené v Prahe ukázalo, že v Extralige nič nie je dopredu dané. Na pražskej Markéte si historické víťazstvo zapísal tím, ktorý pôvodne ani nemal štartovať v tejto súťaži – SC Žarnovica Interteam. Bolo neskutočné ako bojovali a bodovali jazdci Martin Vaculík, Adrian Gala, Zdeněk Holub, či David Pacalaj. Nasadili tak latku výkonnosti poriadne vysoko. Do termínu žarnovického kola nás však čaká ešte kolo v Kopřivnici na Morave. Ako sa bude nášmu tímu dariť sa môžu fanúšikovia presvedčiť na vlastné oči, keď sa preteky konajú v stredu 8.mája o 14.00 hodine.

Predchádzajúci článokNa žarnovických pretekoch roka sa predstaví aj účastník Grand Prix
Ďalší článokDavid Pacalaj štartoval v Majstrovstvách Európy v Rivne
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.