Už o týždeň žarnovický plochodrážny víkend aj s pretekármi z Grand Prix!

0
346

Už len týždeň nás delí od ďalších pretekov na žarnovickej plochej dráhe. Speedway Club Žarnovica tentoraz pripravuje plochodrážny víkend, keď v sobotu 13. júla privíta účastníkov 1.ligy a v nedeľu 14. júla to bude šieste kolo československej Extraligy. Domácemu tímu ide o veľa. V prvom prípade si môže udržať tretie miesto v 1.lige a v tom druhom sa postarať o historický úspech žarnovickej plochej dráhy, urobiť rázny krok za extraligovým titulom.

Po piatich kolách Extraligy, z ktorých náš tím tri vyhral, raz bol tretí a raz štvrtý, je predbežne na prvom mieste. Tento historický moment môže pretaviť do titulu, ktorý žarnovická plochá dráha ešte nezískala, respektíve ku ktorému bola najbližšie v rokoch 1985, 2017 a 2018, kedy bola štvrtá. Aj preto nastúpi náš tím v najsilnejšej možnej zostave, tak ako to bolo avizované už pred mesiacom počas Kvalifikácie do Grand Prix.

Škrt cez plány urobili z časti zranenia žarnovických pretekárov. Prejavilo sa to najmä pre 1.ligu, kde bude chýbať trojica Michal Tomka, David Pacalaj a Ján Mihálik. V súboji proti Prahe, Pardubiciam a Kopřivnici tak Jakuba Valkoviča a Michala Danka doplní pravdepodobne Zdeněk Holub.

Pre Extraligu bol Ján Daniel opäť donútený stiahnuť z hosťovania v Slanom Jakuba Valkoviča, ktorý bude z pozície domáceho juniora bojovať pre náš tím. Hlavným ťahúňom by mal byť Martin Vaculík. Maťo je vo výbornej forme čo potvrdil aj počas sobotnej Grand Prix vo švédskom Hallstaviku, kde obsadil výborné druhé miesto a posunul sa na piatu pozícii v priebežnom poradí seriálu GP. Spolu s ním sa o bodový prídel domáceho tímu bude snažiť skvelý Dán Anders Thomsen, ktorý vlastne vyhral najkvalitnejšie obsadené žarnovické kolo Kvalifikácie do GP a tiež pomohol k víťazstvu nášho tímu v prvom domácom kole ešte v polovici mája. Zostávajúce miesta obsadia Zdeněk Holub a Filip Hájek, pričom ten prvý zažíva svoju najlepšiu sezónu za posledné roky a je platnou oporou nášho tímu v Extralige.

Aj ostatné tímy prídu s mimoriadne silnými zostavami. Pardubice doma nezabudnú Václava Milíka, ku ktorému by mali doplniť jazdca z Grand Prix. Je pre nich veľmi dôležité zabojovať o pódiové umiestnenie, nakoľko momentálne im patrí posledná štvrtá priečka a s tou sa zmieriť určite nechcú. Podobne je na tom Praha. Tá je momentálne tretia, no jej pozícia je mimoriadne krehká. Dá sa preto očakávať, že aj oni siahnu po kvalitnej zahraničnej posile. Slaný v osobe manažéra Milana Macha avizuje tradične vyrovnanú zostavu na pozíciách seniorov s Eduardom Krčmářom, Zdeňkom Simotom a kvalitným poľským pretekárom Jakubom Jamrógom.

Tabuľka:

  1. SC Žarnovica – Interteam 15 (159)
  2. AK 3ton Slaný 14 (156)
  3. AK Markéta Praha 12 (154)
  4. AMK ZP Pardubice 9 (148)

Ako to všetko dopadne ukážu sobotné preteky pre 1.ligu a pre Extraligu tie nedeľné. Je však viac ako isté, že ide o veľa a nikto nebude chcieť skončiť posledný. Bude to bitka na dráhe na ostrie noža. A to je samozrejme len dobre pre fanúšikov. Veríme, že v čo najpočetnejšom množstve si nájdu cestu na žarnovický štadión a podporia náš tím v boji o titul!

Po oba dni sa začína o 15.00 hodine.

Predchádzajúci článokJakub Valkovič štartoval v Kršku
Ďalší článokV Záhrebe sa rozhodovalo o dôležitých otázkach FIME týkajúcich sa aj Žarnovice
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.