V Záhrebe sa rozhodovalo o dôležitých otázkach FIME týkajúcich sa aj Žarnovice

0
473

V sobotu 6. júla sa v chorvátskom Záhrebe konal kongres FIM Europe, ktorý mal jeden z hlavných bodov voľbu prezidenta niekdajšej Európskej motocyklovej federácie dnes FIME. Okrem toho k rokovaniam zasadli aj jednotlivé komisie, medzi nimi aj plochodrážna, ktorej členom je podpredseda SC Žarnovica Ing. Jakub Zliechovec. Výsledkom sú predbežné alokácie a ďalšie opatrenia na budúcu sezónu.

„Počas kongresu FIME v Záhrebe sa uskutočnilo aj rokovanie komisie plochej dráhy FIME,“ začal svoju správu Ing. Jakub Zliechovec. „Rokovanie malo aj menšie iskrenie, nakoľko tohtoročné finále ME dvojíc sa koná v ďalekom Balakove, v Rusku. Ešte pred kvalifikačnými kolami sa zo súťaže odhlásili 4 federácie (Veľká Británia, Slovinsko, Dánsko, Švédsko), Keďže takéto jednanie nie je prípustné, komisia týmto federáciám zakázala štart v tejto súťaži pre rok 2020 a udelila aj finančnú pokutu. Rozhorčenie nad ich správaním neskrýval najmä prezident plochej dráhy v Rusku, Andrej Savin, ktorý sa snaží vyjsť v ústrety každému, kto do Balakova cestuje na spomínané ME dvojíc, keď nad rámec tabuľkových výplat dotuje každú zúčastnenú federáciu 1 500 eurami, transportom z letiska, hotelom na 2 noci pre všetkých členov výpravy, stravou počas celej návštevy a tiež možnosťou zapožičania motocyklov. Je preto dosť nepochopiteľné správanie sa týchto federácií, ktoré nepatria k najchudobnejším a disponujú dostatkom jazdcov,“ opísal situáciu počas rokovania.

Ako to vyzerá s plánmi FIME na rok 2020 v ostatných šampionátoch a súťažiach? „Svetlo sveta uzrel už aj predbežný kalendár na rok 2020. V Žarnovici určite fanúšikovia uvidia preteky FIM Europe finálového ranku,“ necháva pod rúškom rozhodnutie komisie ohľadne žarnovických pretekov. Tie sú samozrejme ešte podmienené ďalšími okolnosťami, ktorých vyriešenie by mali priniesť najbližšie dva mesiace.

Zástupcovia SMF v Záhrebe s novým prezidentom FIME

Predchádzajúci článokUž o týždeň žarnovický plochodrážny víkend aj s pretekármi z Grand Prix!
Ďalší článokNiekoľko informácií k plochodrážnemu víkendu
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.