V Európskom pohári dvojíc nám patrí šiesta priečka

0
498

Ešte v sobotu 22. júna štartovala naša dvojica Ján Mihálik a Michal Danko v Európskom pohári dvojíc do 19 rokov v Plzni. V šampionáte, ktorý si prešiel vlani v Žarnovici svojou premiérou, sa z víťazstva tentoraz tešili aj s dávkou potrebného šťastia, mladí Dáni.

„Dráha bola poriadne ťažká na tréningu, potom ju trochu urobili, no po daždi to nebolo najlepšie,“ začal s informáciami o dráhe Ing. Jakub Zliechovec, ktorý do Plzne cestoval ako predseda Jury a zároveň ako manažér našej dvojice. „Už na tréningu mali naši trochu problémy. Janči neštartoval a Mišo mal problém s dráhou a aj pád. Aj celé preteky boli tým poznačené. Dráha dala všetkým poriadne zabrať. Janči aj v pretekoch nedokázal poriadne odštartovať a potom sa snažil dobiehať. Väčšinou hneď predbehol Miša a potom už na tých lepších nemal šancu. Škoda. Mišo ku koncu už mal čo robiť, aby dojazdil. Dosť tu popršalo,“ priblížil situáciu v Plzni.

Aj napriek tomu, že to nevyzeralo s našimi pretekármi veľmi ružovo, problémy mali aj ďalší a tak sa im podarilo nazbierať deväť bodov a vo svojej skupine obsadili štvrté miesto, čo znamenalo nakoniec celkové šieste miesto v šampionáte. Mohlo to byť ešte lepšie, ale nezrozumiteľné pravidlá poslali o miesto vyššie Nemcov, ktorí štartovali v druhej skupine a mali o bod menej.

Výsledky:

  1. Dánsko
  2. Lotyšsko
  3. Švédsko
  4. Česká republika
  5. Nemecko
  6. Slovensko (Ján Mihálik 7, Michal Danko 2)
  7. Fínsko
  8. Ukrajina
Predchádzajúci článokVyhrali sme Extraligu v Slanom!!!
Ďalší článokJán Mihálik je zranený
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.