Ján Mihálik je zranený

0
454

V sobotu štartovala naša dvojica Jakub Valkovič a Ján Mihálik v semifinále ME dvojíc v talianskom Terenzane. Na dráhe, ktorá bola mimoriadne náročná pre všetkých účastníkov, bolo zaznamenaných viac ako 15 pádov. Aj naši pretekári vyskúšali jej tvrdosť a bohužiaľ nezostalo to bez následkov.

V druhej jazde našej dvojice s domácimi Talianmi, doplatil na nerovnosti v prvej zákrute náš Ján Mihálik. Snažiac sa skrotiť svoj motocykel padol cez riadítka, pričom sa mu pravá noha zachytila pod motor. Janči sa síce krátko po páde postavil na nohy a bez pomoci došiel do depa, no už po pár minútach mal opuchnutý členok a bolesti. Doktor mu členok prezrel a chladil ľadom a dával tabletky a prášky utlmujúce bolesti. Náš pretekár aj napriek tomu absolvoval ešte štyri zostávajúce jazdy a aj bodoval. Celá výprava dúfala, že to bude „len“ výron, no bohužiaľ po príchode na Slovensko mu na pohotovosti v Žiari nad Hronom pri rentgenovom vyšetrení zistili zlomeninu jednej z kostí v členku. Prvé prognózy hovoria o šesťtýždňovom liečení. Konkrétnejšie informácie bude mať náš reprezentant po vyšetrení 9. júla.

Veríme, že sa smola, ktorá postihla tento rok žarnovických plochodrážnikov v podobe zranenia absolútne vyčerpala aspoň na niekoľko rokov, lebo štvorica zranených (jeden dlhodobo) zo šiestich mladých pretekárov, nie je nič dobré. Teraz ostáva dúfať, že tak ako Janči, aj Michal, David a dlhodobo zranený Patrik dokážu prekonať svoje zdravotné problémy a ešte v tejto sezóne aspoň väčšina z nich, bude zbierať už len bodové prídely. Držíme palce.

Janči Mihálik v Terenzane
Predchádzajúci článokV Európskom pohári dvojíc nám patrí šiesta priečka
Ďalší článokV Kopřivnici nás potiahol Jakub Valkovič
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.