V Kopřivnici nás potiahol Jakub Valkovič

0
450

Ešte pred týždňom v nedeľu štartovala dvojica SC Žarnovica Jakub Valkovič a Ján Mihálik v českom šampionáte dvojíc v Kopřivnici. Na dráhe na Severe Moravy bol našou oporou Jakub, ktorý dokázal vybojovať pekných 14 bodov. Z titulu sa tešila pražská dvojica z rôznych plochodrážnych generácií – štyridsiatnik Josef Franc a 17-ročný mladík Jan Kvěch.

Šampionát dvojíc u našich západných susedov bol poznačený neúčasťou viacerých tímov, ale najmä Pardubíc, Slaného, či Plzne. Termínové kolízie, zranenia pretekárov a teória nevystaviť dvojicu ak nemá na majstrovský titul, spôsobili, že na štarte v Pardubiciach sa zišlo iba šesť dvojíc. Od začiatku pretekov tempo údávali Josef Franc a Jan Kvech. Ako jediní si udržali neporaziteľnosť až do poslednej jazdy, kde na nich vyzrel Norbert Kościuch. To bol asi aj najkrajší moment pretekov, keď poľský pretekár reprezentujúci súkromný tím KFPD Třebusice, dokázal odolávať neustálym atakom Franca. 

Našim sa darilo striedavo. V prvej jazde sme síce prehrali 3:6 (bodovanie bolo 1. miesto/4 body, 2./3, 3./2, 4./0) s Markétou Praha, no Jakub bojoval s Ondřejom Smetanom ako lev až kým na konci druhého kola nestratil plechovú papuču a potom už musel strážiť svoje druhé miesto pred Petrom Chlupáčom. V ďalšej jazde sme prehrali 2:7 s neskoršími majstrami. Rovnako sme prehrali aj tretiu jazdu s Třebusicami, ktoré v konečnom účtovaní obsadili druhú priečku. Vo štvrtej jazde výborne vyštartoval Jakub Valkovič, no vonkajškom sa pred neho dostal ešte v prvom kole skúsený Martin Málek. Jakub sa musel uspokojiť s druhým miestom. Poslednú jazdu sme tentoraz vyhrali, keď nám prihralo trochu aj šťastie, resp. nešťastie Michala Škurlu, ktorého zradil jeho stroj na vedúcej pozícii. Jakub tak zvíťazil pred domácim Macekom a Jančim Mihálikom. V konečnom účtovaní sme tak preskočili domácu dvojicu Kopřivnice.

Výsledky:

  1. PSK Olymp Praha 33 (Jan Kvěch 17, Josef Franc 16)
  2. KFPD Třebusice 27 (Norbert Kościuch 18, Zdeněk Holub 9)
  3. AK Markéta Praha 25 (Ondřej Smetana 13, Petr Chlupáč 12)
  4. AK Březolupy 19 (Martin Málek 15, Martin Gavenda 4SC Žarnovica 16 (Jakub Valkovič 14, Ján Mihálik 2)
  5. Walbo Railway Kopřivnice 15 (Michal Škurla 12, Jan Macek 3, Roman Marek NS)

Predchádzajúci článokJán Mihálik je zranený
Ďalší článokJakub Valkovič štartoval v Kršku
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.