V Malej Lehote sa medzi traktory dostali aj plochodrážne motorky

0
320

V sobotu zorganizovala obec Malá Lehota už štvrtý ročník veľmi úspešnej akcie Zetor 25 Cup. Ide o jednu z najnavštevovanejších akcií v žarnovickom okrese, kde niekoľko tisíc fanúšikov silných motorov sleduje súboje traktorových veteránov, ale druhý rok aj prezentáciu plochej dráhy v podaní Speedway Clubu Žarnovica.

Opäť mimoriadne vydarená akcia v podaní obecného úradu Malá Lehota, ktorý sa stará o kultúrne vyžitie svojich obyvateľov aj počas prázdnin, prilákala na „traktorovú dráhu“ nielen desiatky traktorov Zetor 25, ale aj niekoľko tisíc zvedavých divákov. Počet obyvateľov obce sa tak na celý deň asi strojnásobil.

Podobne ako vlani aj teraz sa návštevníkom predviedli plochodrážnici. Do akcie sa dostali cez prestávku aj vloženými ukážkovými jazdcami v podaní člena Speedway Academy Jožka Štefanku. Starosta obce, ktorý zároveň aj moderoval akciu, dokonale promoval aj plochú dráhu.

„Myslím, že bol celkom fajn záujem, zastavovali sa pri nás ľudia, dávali sme im celoročné letáky, deťom plagáty, niektorí počuli o plochej dráhe, niektorí nie, ale po opise motorky, že je bez bŕzd, na metyl, spôsob akým funguje… veľa ľudí to zaujalo a prisľúbili, že sa prídu určite pozrieť,“ zhrnula v krátkosti priebeh propagácie jedna zo zúčastnených členiek SC Ing. Zuzana Chmolová.

Táto a ďalšie akcie s účasťou žarnovických plochodrážnikov ukázali zmysel propagácie tohto športu na rôznych iných akciách.

Predchádzajúci článokV Žarnovici vyučovali svetové plochodrážne hviezdy
Ďalší článokV sobotu čakajú štvoricu slovenských plochodrážnikov tri preteky
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.