V sobotu čakajú štvoricu slovenských plochodrážnikov tri preteky

0
290

Veľká Británia – Cardiff, Maďarsko – Nagyhalász a Česká republika – Plzeň, to sú miesta, v ktorých zaveje počas soboty slovenská vlajka a kde budú štartovať pretekári zo Speedway Clubu Žarnovica. Po dvojtýždňovej prestávke bez pretekov, tak budú môcť ukázať stav svojej formy pred blížiacimi sa ligovými štartmi.

Najvýznamnejšie preteky absolvuje samozrejme Martin Vaculík, ktorý vyštartuje v Grand Prix Veľkej Británie v Cardiffe. V hlavnom meste Walesu sa ostrovná GP pôjde už osemnástykrát. Maťa čaká ťažký boj o priblíženie sa do osmičky najlepších. Na priebežne ôsmeho v poradí Bartosza Zmarzlika mu chýba rovných 32 bodov. Zaujímavé to je stále aj na špici priebežného poradia, kde vedie Brit Tai Woffinden, ktorý by sa rád pridal medzi trojnásobných svetových šampiónov Erika Gundersena, Jasona Crumpa, či Nicki Pedersena. Tai sa bude snažiť aj o zvrátenie nepriaznivej bilancie svojich krajanov v Cardiffe, kde naposledy vyhral domáci pretekár pred jedenástimi rokmi.

Druhý reprezentačný štart slovenského plochodrážnika čaká v sobotu na Jána Mihálika. Žarnovický junior pocestuje do maďarského Nagyhalászu, kde odjazdí prvé kolo medzinárodnej súťaže MACEC Cup. Pôvodne mal tento seriál jazdiť spoločne s Patrikom Búrim, no po ťažkom zranení reprezentačného kolegu, pocestuje zo Slovenska sám.

Dvojica slovenských pretekárov pocestuje aj do Plzne. Tu v ďalšom kole českého Preboru jednotlivcov vyštartuje David Pacalaj a Jakub Valkovič.

Predchádzajúci článokV Malej Lehote sa medzi traktory dostali aj plochodrážne motorky
Ďalší článokV Plzni nechýbalo veľa a mohlo byť ešte lepšie
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.