V Pardubiciach sme siahali po víťazstve

0
682

V sobotu sa odjazdilo posledné, piate kolo 1.ligy. Na dráhe v Pardubiciach to bolo poriadne vyrovnané. Prvú Prahu od posledných Pardubíc delilo iba päť bodov. Náš tím pod vedením Mariána Šebiana siahal dokonca po víťazstve, aj keď ešte pred poslednou jazdou mohol byť aj štvrtý.

Sobotné počasie nebolo v Pardubiciach príliš prajné pre plochú dráhu. „Najprv to bolo v pohode. No potom počas pretekov začalo pršať a po desiatej jazde sa premýšľalo nad ukončením pretekov. Potom tam ale nabehli ešte 250-tky a jazdilo sa ďalej. Do poslednej jazdy sa už veľmi Edovi nechcelo ísť. No nakoniec išiel a aj vďaka tomu sme skončili druhí. Ďalším zlomovým bodom bolo, že Slovinci zabudli nahlásiť do jazdy s Pardubicami zmenu. Ich pretekár bol diskvalifikovaný a tam im chýbali body. Veľmi sa nedarilo tentoraz Jakubovi. V jednej z jázd síce porazil Honzu Kvěcha, len ten od druhého kola jazdil bez okuliarov, keďže dostal cejchu. Škoda vtedy toho Krška, keby sa nám tam tím nerozsypal, mohli sme byť celkovo druhý. Takto sme skončili v lige opäť tretí ako vlani,“ zhodnotil sobotné preteky manažér Marián Šebian.

V konečnom účtovaní ligy Anno Domini 2022 si náš tím vybojoval tretie miesto so stratou jediného tabuľkového bodu na druhé Krško. V Žarnovici, Pardubiciach a v Prahe sme boli druhí, v Kopřivnici tretí a poslední v Kršku.

Výsledky:

  1. AK Markéta Praha 26 (Daniel Klíma 17, Jan Kvěch 8, Jakub Exler 1)
  2. SC Žarnovica 25 (Eduard Krčmář 14, Jakub Valkovič 7, Bruno Belan 4)
  3. AMD Krško 24 (Nick Škorja 17, Anže Grmek 6, Miran Praznik 1)
  4. AK Walbo Kopřivnice 23 (Hynek Štichauer 12, Jan Macek 10, Radek Bambuch 2, Jakub Sazovský 0)
  5. AMK ZP Pardubice 21 (Jaroslav Petrák 7, Václav Milík 6, Matouš Kameník 4, Jan Jeníček 4)

Celkové poradie 1.ligy 2022:

  1. AK Markéta Praha 25 bodov
  2. AMD Krško 17
  3. SC Žarnovica 16
  4. AK Walbo Kopřivnice 14
  5. AMK ZP Pardubice 6
Predchádzajúci článokMostbet Login Login e registro no site oficial da Mostb
Ďalší článokArmando Castagna: „Kedy už konečne spravíte Grand Prix v Žarnovici?“
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.