V Pardubiciach štartovali dvaja naši juniori

0
326

Dvojica žarnovických juniorov Ján Mihálik a Michal Danko cestovala do Pardubíc, kde ich čakalo predposledné kolo MACEC Cupu. Netradične sa začínalo už o 10.00 hod. a tak krátko popoludní už cestovali domov, aby nakoniec stihli ešte večeru počas žarnovickej rozlúčky so sezónou.

V pretekoch, kde štartovali vlastne ešte s Milenom Manevom, Bulharom so slovenskou licenciou, si z chuti zajazdil najmä Michal Danko. „Celkom dobre. Predbehol som síce iba toho Rumuna, no dostal som sa ešte pred jedného, no ten nakoniec s ďalším súperom padol a tak som mal ďalšie dva body. Celkom sa mi darilo od štartu. Preštartoval som aj Patrika Mikela a Marka Levišina som jedno kolo vodil. Aj v spoločnej jazde s Jančim Mihálikom som bol vpredu, no potom to dal pod mňa, tak som to radšej nechal tak, aby sa niečo nestalo. Boli to dobré preteky na dobrej dráhe a v dobrom počasí,“ zhodnotil sobotné preteky Michal Danko ešte cestou z nich.

Rozjazd o prvé miesto síce prehral Ondřej Smetana, ale tak v štartovnej listine, ako aj pri vyhlasovaní stupňov víťazov bol uvádzaný ako pretekár na mieste vyhradenom pre SMF, keďže nahradzoval ešte zo žarnovických pretekov Pohára priateľstva zraneného Andrija Kobrina jazdiaceho s našou licenciou. Na jeho pozíciu nikto zo žarnovických pretekárov z rôznych dôvodov nereflektoval a tak sa mohol Ondřej Smetana potešiť z druhého miesta v medzinárodných pretekoch.

Výsledky:

1. Przemyslaw Liszka, Poľsko 14+3

2. Ondřej Smetana, Česká republika 14+2

3. Szymon Szlauderbach, Poľsko 13

4. Michal Škurla, Česká republika 12

5. Patrik Mikel, Česká republika 10

6. Roland Kovács, Maďarsko 10

7. Milen Manev, Bulharsko (SMF) 8

8. Marko Levišin, Ukrajina 8

9. Jaroslav Petrák, Česká republika 7

10. Vitalij Koval, Ukrajina 6

11. Andrij Rozaljuk, Ukrajina 5

12. Ján Mihálik, Slovensko 4

13. Michal Danko, Slovensko 3

14. Andrei Popa, Rumunsko 3

15. Daniel Šilhán, Česká republika 2

16. Gabriel Comanescu, Rumunsko 0

17. Mateusz Tudžiež, Poľsko 0

Foto: Jan Jack Kobzan

Predchádzajúci článokSpeedway Club v sobotu uzavrel sezónu
Ďalší článokPosledné preteky sezóny absolvujú naši v Rumunsku
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.