Speedway Club v sobotu uzavrel sezónu

0
566

Sezóna 2018 bola podobne ako v posledných rokoch opäť pre žarnovickú plochú dráhu bohatá. Osem medzinárodných pretekov, medzi ktorými nechýbali ani tie svetového, či európskeho významu a ďalšie podujatia organizované Speedway Clubom Žarnovica, ponúkli fanúšikom plochodrážne vyžitie porovnateľné s plochodrážne viac vyspelými krajinami. Náročnosť organizácie vyrovnáva skvelá obetavá partia ľudí, ktorých združuje citová naviazanosť k najkrajšiemu športu. V sobotu večer sa zišla táto partia, aby zakončila sezónu 2018.

Trochu netradičné miesto v Hodruši Hámroch časť Kyslá, hostilo členov a sympatizantov Speedway Clubu a jazdcov, ktorí o to mali záujem, aby si najprv spoločne zahrali futbal na blízkom multifunkčnom ihrisku. Dve hodiny aktívneho športovania a s tým spojeného kopca srandy, vtipov a dobrej nálady, ukončil víťazný gól tímu Mareka Štefanku, ktorého sa však športovo nedožil jeho kapitán a tak prišiel o šancu tešiť sa z výsledku 16:13 nad tímom Braňa Pindrocha, jedného z členov Speedway Academy.

Potom sa všetci účastníci presunuli do priestorov jedálne SSUŠ Hodruša Hámre, kde pokračoval program večerou, voľnou zábavou, rozhovormi a vyvrcholil pochutením si na pečenom prasiatku. Ono vlastne vrchol bol ešte jeden, taký typicky plochodrážny. Vtipnej poznámke, či nenaštartujeme plochodrážnu motorku, sa poniektorí ujali vážne a otec Michala Danka, Janči, putoval na Lukavicu, aby doviezol v klubovej dodávke stále naložené motorky. Treba poznamenať, že tak Michal Danko ako aj Janči Mihálik aj so svojimi mechanikmi prišli rovno z pardubických pretekov MACEC Cupu, ktoré absolvovali v ten deň dopoludnia. A tak sa tmavou nocou na Kyslej na chvíľu rozozvučal hluk plochodrážnej motorky. To elektrizovalo samozrejme všetkých členov klubu a asi desaťminútové vrčanie motorky ukončilo symbolicky sezónu 2018.

Predchádzajúci článokV Březolupoch vyvrcholil najvýznamnejší český šampionát aj so slovenskou účasťou
Ďalší článokV Pardubiciach štartovali dvaja naši juniori
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.