V Plzni nechýbalo veľa a mohlo byť ešte lepšie

0
326

Včera štartovali v Plzni v piatom kole Preboru ČR jednotlivcov Jakub Valkovič a David Pacalaj. Obaja tak bojovali nielen o umiestnenie v samotných pretekoch, ale aj o body do celkového poradia, ktoré ich môžu opäť posunúť do finálovej série MČR jednotlivcov.

Podobne ako naposledy pri MČR juniorov na plzeňskej dráhe aj tentoraz sa darilo najmä Davidovi Pacalajovi, ktorý so ziskom desiatich bodov skončil na siedmom mieste a ako sám krátko po pretekoch v telefonickom rozhovore povedal, mohlo byť aj lepšie a stupne víťazov neboli vôbec ďaleko. „Celkom dobre. Mohol som skončiť aj na bedni, nebyť pádu v jednej mojej jazde. Bolo to dosť prepolievané, bol som na druhom mieste, no pretočilo ma a padol som cez kľučku. Som sa pobavil po jednej mojej jazde, kde som išiel so Zdeňkom Holubom. Pred štartom mi povedal, že ak ho porazím, skončí kariéru….a ja som ho porazil :-). Asi sa to Čechom páči, keď ich konečne porážajú Slováci :-)“ zakončil humorne krátky súhrn z pretekov David.

Druhé slovenské žaliezko v ohni, Jakub Valkovič dokázal pozbierať päť bodov a skončil štrnásty. Aj jeho však pretočenie a pád obrali o dva body. „Ale zle,“ začal hodnotenie asi o minútu skôr než David telefonátom Jakub Valkovič. „Dráha bola veľmi polievaná, do toho zapršalo, tak ma dosť pretáčalo. No som rád, že sa mi darili celkom štarty. Aj v jazde, kde som padol, som išiel od štartu prvý, vonkajškom ma obehol Ondřej Smetana, no druhé miesto som stále držal a nebyť pretočenia a pádu, mohlo to byť celkovo lepšie. Dobre som odštartoval aj v polsednej jazde, kde som išiel s Davidom, no keďže to bolo dosť naliate a pretáčalo ma, vonkajškom sa pred mňa dostal domáci Hádek. Aj tak som však trochu spokojný s tým, že konečne som prišiel na to ako tam robiť nájazdy. V ďalších pretekoch bude už len lepšie,“ zakončil optimisticky Jakub.

Výsledky:

1. Zdeněk Simota, Plzeň 15

2. Michal Škurla, Praha 14

3. Jan Kvěch, Praha 13

4. Ondřej Smetana, Praha 11

5. Michael Hádek, Plzeň 11

6. Patrik Mikel, Pardubice 10

7. David Pacalaj, Žarnovica 10

8. Zdeněk Holub, Praha 10

9. Hynek Štichauer, Pardubice 9

10. Jaroslav Petrák, Pardubice 8

11. Petr Chlupáč, Praha 7

12. Roman Čejka, Slaný 6

13. Sjord Rozenberg, Holandsko 5

14. Jakub Valkovič, Žarnovica 5

15. Daniel Šilhán, Pardubice 5

16. Daniel Klíma, Divišov 3

17. Jarmo de Vries, Holandsko 3

18. František Klier, Divišov 0

19. Lukáš Vinter, Praha 0

Ukončí kariéru aktuálny majster Slovenska Zdeněk Holub po porážke od Davida Pacalaja?  😀

Predchádzajúci článokV sobotu čakajú štvoricu slovenských plochodrážnikov tri preteky
Ďalší článokGrand Prix v Cardiffe vyhral Bartosz Zmarzlik
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.