V sobotu štartovali naši juniori na dvoch dráhach

0
558

V Čechách sa agilné vedenie tamojšej plochej dráhy snaží sprostredkovať svojim pretekárom a fanúšikom čo najviac pretekov aj napriek súčasnej situácii. A tak sa mohlo stať, že v jeden deň sa jazdilo na dvoch štadiónoch. A na oboch pretekoch sme mali aj zastúpenie žarnovickými juniormi.

V Divišove pokračoval český šampionát do 250 ccm svojim 7. kolom. Žarnovicu tu reprezentoval mladý Juraj Šuška, ktorý vo svojej prvej sezóne zbiera skúsenosti na českých dráhach. „Včera som absolvoval ďalšie preteky pre mňa na novej dráhe v Divišove. Aj napriek tomu, že sa mi nepodarilo bodovať, jazdilo sa mi dobre. Motorky som mal nastavené na dva rôzne povrchy a nakoniec som jazdil na tej, čo sme nastavovali v Žarnovici. Nedarili sa mi však štarty,“ zhrnul v krátkosti v správe cez messenger svoje účinkovanie v Divišove Juraj Šuška.

V ten istý deň pokračovala, či skôr vyvrcholila tohtoročná 1.liga v Kopřivnici. V mimoriadne skrátenej sezóne mala aj ona skrátený priebeh, keď po prvom kole ešte 2.júla v Žarnovici, vyvrcholila práve na Severnej Morave. Pre Kopřivnických fanúšikov to bola zároveň tohtoročná premiéra, keď tamojší multifunkčný štadión prešiel väčšou rekonštrukciou. Na domácej dráhe sa spočiatku darilo domácim, no potom sa dopasovali do dráhy aj pražskí juniori a dokázali zopakovať svoje víťazstvo zo Žarnovice. Naši pretekári, oslabení o Davida Pacalaja, ktorý riešil technické problémy, nedokázali poraziť v boji o tretie miesto Pardubice a tak ako v Žarnovici, skončili poslední. „Desať bodov,“ začal telefonát po skončení pretekov žarnovický manažér pre 1.ligu Marian Šebian. „S Davidom by sme mali šancu na tretie miesto. Škoda, že nešiel. Na začiatku to išlo domácim a porazili nás. Potom sa po dvoch jazdách dopasoval s nastaveniami Jakub Valkovič a bolo lepšie. Po vo svojej tretej jazde bol vyrovnaným súperom pražským Kvěchovi a Chlupáčovi a potom jazdu vyhral. V nasadzovacích jazdách skončil druhý. Porazil Štichauera, Simotu. Išlo mu to dobre. Janči Mihálik ten bohužiaľ so súpermi nebodoval a Rasťo mal zase dobré štarty, no ešte to tam nepodrží. Ešte sa učí,“ uzavrel telefonát žarnovický manažér.

Výsledky:

  1. AK Markéta Praha 34 (Daniel Klíma 10, Jan Kvěch 8, Petr Chlupáč 8, Filip Hájek 8)
  2. Walbo Kopřivnice 28 (Jan Macek 12, Lars Skupień 10, Zdeněk Simota 6, Radek Bambuch 0)
  3. ZP Pardubice 18 (Hynek Štichauer 7, Jaroslav Petrák 6, Zdeněk Holub 5)
  4. SC Žarnovica 10 (Jakub Valkovič 8, Ján Mihálik 2, Rastislav Cíferský 0)
Predchádzajúci článokV sobotu štartovali naši juniori na dvoch dráhach
Ďalší článokVíkendové preteky lákajú aj víťazom Európskeho pohára, majstrom Slovenska, či víťazom Zlatej prilby
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.