V utorok štartuje Extraliga aj s našou účasťou

0
360

Po počiatočnom rozhodnutí nepokračovať v účasti v českej Extralige, Speedway Club Žarnovica nakoniec ostal jej súčasťou v spolupráci s Vladimírom Vopatom, ktorý do tímu doplnil pražských pretekárov. Okrem nášho tímu sa zajtra pri prvom kole v Prahe predstaví aj tím domácich AK Markéta Praha, AMK ZP Pardubice a AK 3ton Slaný.

Fanúšikovia plochej dráhy, ktorí zavítajú na pražskú Extraligu sa môžu tešiť na papierovo vyrovnaných súperov. Pri pohľade do štartovnej listiny je jasné, že dopredu predpokladať výsledok sa nedá. Za náš tím dostal dôveru prirodzene Martin Vaculík a Adrian Gala a tréner a manažér v jednej osobe Ján Daniel si vybral za juniora Davida Pacalaja. Spolu s nimi sa predstavia pražskí pretekári Zdeněk Holub a Filip Hájek. Aj ostatné zostavy majú svoje hviezdy, nechýba napríklad pardubický Václav Milík, či Poliak Patryk Dudek. Do akcie sa dostane z pozície juniora aj Jakub Valkovič, ktorý je pre sezónu 2019 vypožičaný do Slaného a nepríde tak o možnosť ukázať sa v kvalitne obsadených pretekoch.

Preteky začínajú nástupom o 18.00 hod.

Zostavy:

AK Markéta Praha (Josef Franc, Michal Škurla, Václav Kvěch, Ondřej Smetana, Petr Chlupáč)

AK 3ton Slaný (Eduard Krčmář, Martin Málek, Jakub Valkovič, Jakub Jamróg, Michal Dudek)

SC Žarnovica – CS Interteam (Martin Vaculík, Adrian Gala, David Pacalaj, Zdeněk Holub, Filip Hájek)

AMK ZP Pardubice (Patryk Dudek, Václav Milík, Hynek Štichauer, Patrik Mikel, Daniel Šilhán)

Extraligu začíname aj s Martinom Vaculíkom

 

Predchádzajúci článokPrvé žarnovické plochodrážne preteky sezóny 2019 už 28. apríla
Ďalší článokVyhrali sme pražskú Extraligu
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.