Vyhrali sme pražskú Extraligu

0
368

Neskutočné sa stalo skutočným. Tím, ktorý sa pôvodne ani nemal predstaviť tento rok v Extralige a ktorý vďaka Vladimírovi Vopatovi a pražskému klubu a samozrejme v súčinnosti s SC Žarnovica, nakoniec pokračuje v tejto súťaži, vyhral úvodné kolo. Víťazmi sú Martin Vaculík, Adrian Gala, Zdeněk Holub, David Pacalaj a Filip Hájek!!!

Ešte pred sezónou sa síce v tichosti hovorilo, že spoločný tím zložený z jazdcov SC Žarnovica a pražských pretekárov, ktorých má AK Markéta nazvyš, môže síce zamiešať kartami, ale málokto veril, že vyhrá hneď na úvod Extraligy. Dnes sa to stalo. Bezkonkurenčný Martin Vaculík a Adrian Gala, na ktorých bol krátky aj vicemajster sveta 2017 Patryk Dudek a ďalšie hviezdy, potiahli tím k víťazstvu. Dôležité body priviezol Zdeněk Holub, čo sa ukázalo ako zlomové a potvrdilo teóriu, že na víťazstvo sa musí poskladať viac ako len dvojica pretekárov. A misku váh nakláňal na našu stranu aj David Pacalaj, ktorý v silnej konkurencii získal tri body. Ján Daniel tak mohol prvýkrát sláviť víťazstvo so svojim tímom v jeho štvrtej sezóne v Extralige (1985, 2017 a 2018).

„Super bolo. Mal som tam zo dve situácie, keď som mohol bodovať lepšie. Nevyšlo, ale aj tak som spokojný. V tej prvej jazde som bol najprv prvý, išiel som ako mi Maťo a dedko poradili, vonkajšok. Potom však to dal Chlupáč pod mňa a predbehol ma. Aj s tým Kvěchom som mal na neho. Snažil som sa ho predbehnúť, ale brzdil ma,“ zhrnul svoje pôdobenie David Pacalaj.

„Super, všetci nám tu gratulujú,“ začal telefonát Ján Daniel. „Maťo išiel super, Adrian mal perfektné štarty a ešte mi aj ďakoval, že tu mohol jazdiť. Veľmi dôležitý bol Zdeněk a jeho šesť bodov. Páčila sa mi aj jazda Davida, ale pochválil som aj Jakuba, aj keď išiel za Slaný, no veľmi dobre mu to išlo, mal parádnu jazdu. Rátalo sa mi, že už na úvod, ešte ani Maťo nešiel a už sme vyhrávali. Boli to dobré preteky, aj keď sa málo predbiehalo,“ ukončil žarnovický tréner a manažér, na ktorého teraz čaká dovolenka s manželkou v Holandsku. 

Výsledky:

SC Žarnovica – CS Interteam 38 (Martin Vaculík 15, Adrian Gala 14, Zdeněk Holub 6, David Pacalaj 3, Filip Hájek 0)

AK 3ton Slaný 31 (Jakub Jamróg 10, Zdeněk Simota 9, Eduard Krčmář 8, Jakub Valkovič 4, Michal Dudek NS)

AMK ZP Pardubice 28 (Václav milík 13, Patryk Dudek 11, Hynek Štichauer 4, Patrik Mikel 0, Daniel Šilhán 0)

AK Markéta Praha 26 (Josef Franc 10, Petr Chlupáč 6, Jan Kvěch 5, Ondřej Smetana 4, Michal Škurla 1)

 

Foto: Pavel Fišer

Predchádzajúci článokV utorok štartuje Extraliga aj s našou účasťou
Ďalší článokPripravujeme autogramiádu s pretekárom Grand Prix
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.