V utorok začína 1.liga aj s účasťou SC Žarnovica

0
363

V utorok 20. apríla sa konečne rozbehne plochodrážna sezóna aj u našich západných susedov. V Prahe odštartuje prvým kolom 1.liga, ktorej sa zúčastňuje aj Speedway Club Žarnovica. Problémom je však, že do Čiech nemohol vycestovať ani jeden zo žarnovických pretekárov. Všetko sa však podarilo vyriešiť vypožičaním pretekárov, ale aj manažéra tímu.

Ondřej Smetana, ktorý posilnil žarnovický ligový tím pred sezónou, je vlastne jediným, ktorý sa z nášho tímu nachádza v Čechách a ktorý sa dostal počas tréningov na pražskej Markéte na dráhu. Naši odchovanci bohužiaľ toľko šťastia nemali, nakoľko Úrad verejného zdravotníctva nepovolil ich tréningy na žarnovickej dráhe. Z toho dôvodu bolo potrebné zabezpečiť ešte dvoch jazdcov do tímu pre spomínané prvé kolo 1.ligy. Žarnovickú zostavu tak vystužil nikto menší, ako vlaňajší majster ČR Eduard Krčmář zo Slaného a pražský junior Michal Baštecký. Náš tím v Prahe povedie z postup zastupujúceho manažéra Vladimír Vopat, s ktorým žarnovický klub spolupracoval aj počas Extraligy v roku 2019 pod názvom SC Interteam.

Preteky sa začínajú úderom 18.00 hod.

Zostavy:

AK Markéta Praha (Jan Kvěch, Petr Chlupáč, Daniel Klíma, Pavel Kuchař)
AK PD Kopřivnice (Radek Bambuch, Martin Málek, Jan Macek, Josef Franc)
AMK ZP Pardubice (Václav Milík, Hynek Štichauer, Jaroslav Petrák)
SC Žarnovica (Eduard Krčmář, Ondřej Smetana, Michal Baštecký)

Predchádzajúci článokDavid Pacalaj končí svoju plochodrážnu kariéru
Ďalší článokTrénovalo sa poriadne už aj v Žarnovici!
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.