V Žarnovici bude aj v roku 2022 svetové podujatie!

0
2117

Dlhoočakávaný moment, kedy Svetová motocyklová federácia zverejní kalendár podujatí pre rok 2022 je tu. Po víkendovom zasadaní komisie bol dnes zverejnený kalendár, podľa ktorého budú v nasledujúcich týždňoch prispôsobovať termíny jednotlivé federácie, nevynímajúc tú našu – SMF. A aby sa nezabudlo, aj v roku 2022 máme do Žarnovice pridelené preteky majstrovstiev sveta!

V Žarnovici mali možnosť vidieť fanúšikovia od roku 1953 už 313 plochodrážnych pretekov rôzneho významu. Čo však nemá v celom slovenskom motocyklovom športe obdobu, konalo sa tu už 31 podujatí majstrovstiev sveta, či Európy a európskych pohárov. Posledné roky v tejto činnosti pokračuje Speedway Club Žarnovica, ktorý od roku 2012 zorganizoval už 13 takýchto pretekov. Sezóna 2022 nebude v tomto výnimkou.

Po najvýznamnejšom podujatí v histórii slovenskej plochej dráhy sa prirodzene v našich podmienkach už vyššie nedá ísť, ale predsa semifinálové kolo Kvalifikácie do Grand Prix 2023 je to, kde ide o veľa. Postup do Challenge získajú iba najlepší z najlepších. A svedkami tohto boja bude Žarnovica 11. júna 2022. V blízkej dobe by malo byť už známe aj nasadenie jednotlivých federácií a potom postupne na jar aj mená jednotlivých hlavných aktérov, ktoré nasadia národné federácie do boja o Grand Prix.

Cesta do Grand Prix pre rok 2023 bude viesť nielen cez Žarnovicu, ale aj ukrajinské Rivne, nemecký Abensberg a maďarský Nagyhalász. Grand Prix Challenge bolo pridelené škótskemu Glasgowu.

Na štart v Žarnovici sa opäť postavia špičkoví pretekári
Predchádzajúci článokČas spomienok
Ďalší článokŽarnovická plochá dráha dostala podporu od FIM
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.