V Žarnovici sa predstavia pretekári z Dánska, Veľkej Británie, Poľska a ďalších krajín

0
482

Už len niečo vyše týždňa nás delí od najvýznamnejšieho podujatia žarnovickej plochodrážnej sezóny 2020. Finále Európskeho pohára do 19 rokov privedie do Žarnovice mladú dravú elitu z celej Európy. Prípravy na podujatie vrcholia a pomaly prichádzajú prihlášky z jednotlivých federácií.

Z pôvodných 32 pretekárov, ktorých malo nasadiť 16 krajín do dvoch semifinálových kôl v Pardubiciach, odbudli tí zo Švédska a Ukrajiny, ktorých federácie odhlásili svojich reprezentantov kvôli prísnym cezhraničným pravidlám. Tak sa FIM Europe rozhodla po konzultácii s pardubickým klubom urobiť jediné semifinále, z ktorého postúpi najlepšia šestica a ďalší dvaja pretekári ako náhradníci do žarnovického finále. Výsledok pretekov sa dozvieme až v piatok 14. augusta večer. Desať najkvalitnejších pretekárov je nasadených priamo do Žarnovice.

V Pardubiciach budú bojovať o postup traja reprezentanti Veľkej Británie, dvaja Česi, Nemci, Lotyši a po jednom reprezentantovi z Dánska, Estónska, Fínska, Holandska, Poľska, Maďarska a Fínska.

Do Žarnovice sú priamo nasadení po dvoch pretekároch z Poľska a Dánska a po jednom z Českej republiky, Lotyšska, Ruska, Veľkej Británie, Nemecka a Slovenska.

Fanúšikovia sa už teraz môžu tešiť na priamo nasadeného minuloročného víťaza Európskeho pohára Jana Kvěcha. Taktiež poznáme meno nasadeného pretekára z Veľkej Británie, ktorým bude Tom Brennan, ktorý si pred týždňom vybojoval v Divišove postup do finále ME juniorov. Ide o 19-ročného mladíka, ktorý má klubovú príslušnosť v Eastbourne a za sebou niekoľko titulov britského majstra v nižších kubatúrach.  V súčasnosti patrí medzi to najlepšie z vychádzajúcich hviezd, čo Veľká Británia ponúka. Z Ruska dostal priame nasadenie mladík Alexander Kajbušev, ktorý vlani v žarnovickom finále EP obsadil pekné štvrté miesto. A teraz bude patriť medzi top favoritov na víťazstvo, čo potvrdzuje bodovým skóre v domácej ruskej lige, kde patrí medzi opory tímu Balakova.

Domáce farby bude hájiť David Pacalaj. David si najprv pred dvomi rokmi spravil chuť vo finále EP v ďalekom Fínsku, kde ako jeden z najmladších účastníkov obsadil jedenáste miesto. O niečo lepšie umiestnenie sa od neho čakalo vlani v žarnovickom finále EP, avšak David na tieto preteky bude chcieť rýchlo zabudnúť, veď pred domácim publikom  získal iba 4 body a skončil 13. Tentoraz bude štartovať vo finále z pozície jedného z najskúsenejších juniorov a určite sa bude snažiť postarať o čo najlepší výsledok a tak sa rozlúčiť s kategóriou do 19 rokov.

O ďalších účastníkoch prinesieme informácie po ich prihlásení jednotlivými federáciami.

Predchádzajúci článokVstupenky na augustové žarnovické preteky už v predaji
Ďalší článokPrvý žarnovický plochodrážny tréner a kapitán oslavuje 85 rokov
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.