Venujte na plochú dráhu 2% z dane a poďte zadarmo na Medzinárodné majstrovstvá Slovenska

0
243

Plochá dráha v Žarnovici vďaka činnosti mnohých zapálencov združených v Speedway Clube Žarnovica napreduje tak, ako vo svojich najlepších rokoch a to uplynie tento rok od prvých pretekov už 66 rokov. Na činnosť však každoročne hľadá finančné zdroje a jedným takým je práve možnosť získania 2% z dane. A práve pre tento rok sa rozhodol klub odmeniť všetkých, ktorí pomôžu venovaním 2% z dane tým, že im za každé tlačivo daruje voľný vstup na prvé preteky sezóny – Medzinárodné majstrovstvá Slovenska 28. apríla.

Náš klub sa opäť obracia na svojich fanúšikov s prosbou o pomoc pri zabezpečovaní sezóny po tejto stránke. Klub síce vykonáva prácu porovnateľnú s profesionálnymi plochodrážnymi klubmi zamestnávajúcimi nielen vedúcich činovníkov, trénerov ale aj ľudí starajúcich sa o dráhu, no funguje na amatérskej úrovni, keď členovia vykonávajú túto činnosť popri inom zamestnaní. Je preto náročné nielen organizovať, ale najmä finančne zabezpečovať podujatia, tréningy, podporu jazdcov a ďalšie veci spojené s fungovaním plochej dráhy v Žarnovici. Preto je vítaná každá pomoc, či už materiálna, finančná alebo brigádnická.

2% z dane sú už vlastne zaplatené peniaze, ktoré sa však môžu dostať ku konkrétnej organizácii a nemusia zostať štátu. Je len na každom z nás, či ich necháme tak alebo s nimi pomôžeme napríklad plochej dráhe v Žarnovici. Každý kto sa rozhodne dať ich na túto činnosť si môže tlačivo na vyplnenie stiahnuť na úvodnej stránke klubu pri kliknutí na ikonku o 2%, alebo si oň môže požiadať emailom, či si ho priamo vyzdvihnúť už vytlačené v predajni DeltaCom v Žarnovici.

Siahodlho rozpisovať celú činnosť nášho klubu, by bolo pre plochodrážneho fanúšika zbytočné, nakoľko sa o tom môže presviedčať pravidelne počas sezóny. No aspoň v skratke.

SC Žarnovica sa venuje:
– organizovaniu medzinárodných pretekov na plochej dráhe
– organizovaniu pravidelných tréningov
– výchove a náboru mladých talentov
– technickému a materiálnemu zabezpečovaniu juniorov a začínajúcich pretekárov
– zabezpečovaniu štartov slovenskej reprezentácie
– organizácii rôznych propagačných akcií v Žarnovici a okolitých mestách a obciach
– organizácii besied na školách
– organizácii Plochej dráhy detí
– zvelaďovaniu a starostlivosti o žarnovický plochodrážny ovál a depo

Toto všetko môže klub vykonávať sponzorom a fanúšikom. Jedným z finančných zdrojov sú aj 2% z dane. Rozhodnite sa darovať 2% z dane, ktoré ste za minulý rok zaplatili štátu a podporte plochodrážny život v Žarnovici.

Postup:
V priebehu marca je potrebné s tlačivom od zamestnávateľa vyplniť aj formulár, ktorý si môžete stiahnuť z našej stránky alebo si môžete vyzdvihnúť u členov SC Žarnovica, či oň požiadať emailom (martin.buri@gmail.comjakub.zliechovec@gmail.com). Tieto tlačivá (Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane a Potvrdenie o zaplatení dane) je potrebné do 30.4. dať niektorému z členov SC, pričom po zhromaždení všetkých darcov, klub zanesie tlačivá na Daňový úrad. Ďalšou možnosťou je priniesť si tieto tlačivá v nedeľu 28. apríla so sebou na štadión a v stánku informácií každé tlačivo zameniť za voľnú vstupenku na Medzinárodné majstrovstvá Slovenska.
 
Tlačivo si môžete stiahnuť kliknutím na banner na úvodnej stránke alebo tu

Predchádzajúci článokPoznáme súpisky tímov na Extraligu a 1.ligu
Ďalší článok8. ročník Plochodrážneho plesu sa niesol v skvelej nálade
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.