8. ročník Plochodrážneho plesu sa niesol v skvelej nálade

0
320

Plochodrážny ples, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou žarnovickej plochej dráhy nepretržite už osem rokov, priviedol všetkých tanca chtivých členov SC Žarnovica, ich rodinných príslušníkov a priateľov do priestorov jedálne SOŠ Žarnovica. Tu ich čakala zábava a skvelá nálada až do skorých ranných hodín.

Tradičný ples, ktorý plochodrážnici organizujú prakticky od začiatku činnosti SC Žarnovica, veľmi rýchlo zaplnil predpokladanú kapacitu niečo cez 60 miest. Nebola potrebná ani propagácia mimo klubu, keď členovia a ich známi zaplnili kapacitu už niekoľko týždňov vopred. Otvorenie plesu sa v sobotu 16. februára už tradične natiahlo o akademických 15 minút, no potom doslova vypukla skvelá nálada. Po tradičnom príhovore a otvorení, sa začalo tancom na ľudovú nôtu. Do tanca tentoraz hrala hudobná skupina MAX, pričom piati mladíci z Červeníka dokázali, že chýr o ich parádnych výkonoch nie je výmysel. Podobne to bolo aj s občerstvením, ktoré pripravili zamestnankyne Jozefa Mádela. Pre účastníkov bolo pripravené aj výborné vínko od Ing Jozefa Rolinca a jeho obchodíka Čas na víno a početná tombola, ktorú venovali nielen sponzori, ale aj mnohí z účastníkov plesu, aby sa tak o radosť z výhry podelili aj s statnými. Nechýbala ani vystavená plochodrážna motorka, ktorá bola po polnoci už tradične naštartovaná. Touto úlohou bol poverený ten z najpovolanejších – Janči Halabrín, ktorý to vďaka skvelej príprave od Feriho Štefloviča a Mareka Štefanku, zvládol na prvý pokus. Nádherný zvuk plochodrážneho motora sa chvíľu rozliehal po sále a nádherná vôňa naladila prítomných do tej pravej plochodrážnej nálady. Potom sa opäť pokračovalo v tanci, pričom parket bol každé kolo doslova nabitý. O medzinárodný charakter plesu sa postaral pretekár a tuner Staszek Burza, ktorý patril s manželkou medzi parketových levov. 

Záverom patrí sa poďakovať najmä Heni Pacalajovej, ktorá za pomoci Zuzky Chmolovej odviedla kvantum práce pri organizácii. Poďakovanie patrí aj ďalším zainteresovaným členom, Ľubošovi Šmondrkovi za vtipné moderovanie losovania tomboly, ale aj sponzorom, ktorí prispeli cenou do tomboly.

 

 

Predchádzajúci článokVenujte na plochú dráhu 2% z dane a poďte zadarmo na Medzinárodné majstrovstvá Slovenska
Ďalší článokTalkshow Martina Vaculíka mala úspech
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.