Vyšla publikácia mapujúca históriu žarnovickej plochej dráhy

0
407

V nedeľu 11. augusta budú fanúšikovia plochej dráhy, ktorí zavítajú na štadión v Žarnovici, svedkami už 300. pretekov na tomto ovále. Ide o medzník, ktorým sa môže len málokto pochváliť, pričom na Slovensku nemá obdobu. Pri tejto príležitosti zostavil Speedway Club Žarnovica za podpory mesta Žarnovica publikáciu, ktorá ako prvá svojho druhu mapuje históriu žarnovickej plochej dráhy prostredníctvom fotografií.

66-ročná pani, čerstvá dôchodkyňa vo výbornej forme, ktorú jej môžu závidieť aj tie „mladšie“. Tak by sa dalo napísať s využitím personifikácie o žarnovickej plochej dráhe, ktorú jubilejné 300. preteky zastihnú vo veľmi dobrej forme. Nebolo by však tohto jubilea, nebyť stoviek ochotných ľudí, priložiť ruku k dielu počas tohto obdobia. Vďaka nim môžeme v súčasnosti stavať na overených základoch. Preto aj publikácia, ktorej nápadom a zostavením sa podujal Speedway Club Žarnovica, má vzdať poctu všetkým, ktorí sa zaslúžili o aktivity na jedinom plochodrážnom ovále. Pomocnú ruku pri tom podalo mesto Žarnovica, ktoré figuruje ako vydavateľ.

Publikácia rozmeru A4 s rozsahom 72 strán na kriedovom papieri vysokej kvality, obsahuje nielen viac ako dve stovky fotografií zo žarnovických pretekov, ale aj krátke štatistiky, či textové spracovanie histórie tohto športu v Žarnovici od Ing. Jozefa Treščáka. Fotografie sú usporiadané podľa rokov a pretekov, pričom k nim sú urobené popisy. 

Publikácia je nepredajná, tzn., že záujemcovia si ju môžu vydvihnúť, či zarezervovať bezplatne. Tí, ktorí majú záujem, si ju môžu vyzdvihnúť už v túto sobotu od 9.00 v priestoroch SC Žarnovica na štadióne pod depom. Rezervovať si ju fanúšikovia môžu na mailovej adrese: henrietapacalajova@azet.sk. Nakoľko ide o limitované vydanie, odber vo väčšom množstve nie je možný. 

Pre prvých záujemcov ju dnes zhodnotil svojim podpisom aj pretekár Grand Prix Martin Vaculík 😉

Maťo Vaculík pri práci 🙂

Predchádzajúci článokMichal Danko pomohol k tretiemu miestu v Rivne
Ďalší článokVyšla publikácia mapujúca históriu žarnovickej plochej dráhy
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.