Žarnovická súpiska na plochodrážnu Extraligu

0
531

Už len necelé dva mesiace nás delia od začiatku plochodrážnej sezóny 2018 a žarnovická ligová súpiska je rovnako ako u všetkých tímov v Čechách uzavretá. Podobne ako vlani aj tento rok bude Speedway Club Žarnovica štartovať v obidvoch ligových súťažiach u našich západných susedov.

Súpiska SC Žarnovica oproti minulému roku doznala niekoľko zmien. Čo ostáva je základ a to, že je stavaná na domácich odchovancoch. Tí dokázali v minulom roku obsadiť tretie miesta v Pohári priateľstva a v 1.lige, kým v československej Extralige zaplatili nováčikovskú daň a skončili na štvrtom mieste. Pre rok 2018 to však vyzerá sľubnejšie. Očakáva sa totiž rast výkonnosti našich chlapcov a posilnenie zo strany zahraničných pretekárov.

Na súpiske sa nachádza prirodzene Martin Vaculík, ktorý bude vyťažený najmä štartmi v seriáli Grand Prix, či poľskou a britskou ligovou súťažou. Za Žarnovicu by sa mal predstaviť najmä na domácich pretekoch, ale aj na niektorých extraligových meraniach v Čechách. Body sa budú očakávať aj od skúsenejších domácich odchovancov klubu a to Patrika Búriho a Michala Tomku. U druhého menovaného však ostáva otáznik ohľadne jeho začiatku sezóny, keďže len nedávno absolvoval operáciu, počas ktorej mu doktori vybrali skrutky, ktoré mal v sebe od svojho zranenia z minulej sezóny. O ostávajúce miesta pre domácich jazdcov sa budú snažiť Ján Mihálik, Jakub Valkovič a David Pacalaj. Okrem nich sa na súpiske objavuje meno nového plochodrážneho „prírastku“ Michala Danka, ktorý po takmer dvoch rokoch tréningov naskočí tento rok do ostrých súbojov na dráhe.

Novinkou oproti minulému roku je slovenská licencia v rukách Ukrajinca Andrija Kobrina a Rumuna Andreia Popu. Pokým prvý menovaný je jedným z najlepších ukrajinských plochodrážnikov posledného desaťročia a mal by vypomáhať v tíme SC Žarnovica z pozície domáceho pretekára najmä na výjazdoch, mladý rumunský pretekár využil možnosť so získaním slovenskej licencie zasiahnuť do rôznych českých šampionátov, pričom v ligovom tíme, by sa mal objaviť iba v prípade personálnej krízy.

Zahraničnými oporami by mali byť dvaja Poliaci. Stanislaw Burza má na žarnovickú plochú dráhu v poslednom období silné putá, keď nielen ladí motory žarnovickým mladíkom, ale pôsobí medzi nimi ako akýsi mentor a zároveň vzor pri príprave tak po technickej stránke ako aj psychickej. Zároveň však patrí medzi kvalitných pretekárov, čo dokazuje aj napriek už veteránskemu veku. Druhou posilou bude Adrian Gala, ktorý bol platným bojovníkom v tíme SC počas minulej sezóny a porážať dokázal aj tých najlepších pretekárov u súperov. Adrian by mal štartovať vo väčšine extraligových stretnutí.

Otázka ďalších zahraničných posíl je otvorená až do júla, kedy sa uzatvára možnosť dopisovania pretekárov na súpisky. Môže sa tak stať, že najmä na domáce stretnutia sa žarnovický tím posilní kvalitným zahraničným pretekárom.

Pre 1.ligu platí samozrejme rovnaká súpiska, ale bez zahraničných pretekárov a Maťa Vaculíka.

Súpiska SC Žarnovica 2018:

Búri Patrik, 12.11.1994

Danko Michal, 30.9.2001

Kobrin Andrij, 13.1.1991 (licencia SMF)

Mihálik Ján, 17.8.2000

Pacalaj David, 17.10.2001

Popa Andrei, 1.6.2000 (licencia SMF)

Tomka Michal, 6.11.1998

Vaculík Martin, 5.4.1990

Valkovič Jakub, 1.10.1999

Burza Stanislaw, 26.9.1977 (Poľsko)

Gala Adrian, 30.1.1995 (Poľsko)

Manažér – Ján Daniel (Extraliga)

            – Marián Šebian (1.liga)

 

Predchádzajúci článokDrážďany znamenali siedme miesto pre nášho pretekára
Ďalší článokMartin Vaculík sa stal kapitánom Gorzówa
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.